نمازجمعه در چهار شهر خراسان جنوبی اقامه شد

بیرجند - ایرنا - نمازجمعه این هفته در چهار شهر خراسان جنوبی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی اقامه شد.

مسوول نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه خراسان جنوبی گفت: نمازجمعه امروز (دوم خرداد) در چهار شهر استان که به عنوان منطقه سفید (کم خطر) اعلام شده است، برگزار شد.

حجت الاسلام مهدی رحیم‌آبادی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: نماز عبادی سیاسی جمعه در شهرهای حاجی‌آباد و زهان در شهرستان زیرکوه و شهرهای نهبندان و شوسف در شهرستان نهبندان با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی اقامه شد.

وی بیان کرد: هر هفته پیرو اظهارنظر مسوولان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند هر منطقه‌ای که سفید اعلام شود، نمازجمعه در آن شهر برگزار می‌شود و امیدواریم مناطق زرد (خطر متوسط) هرچه سریع‌تر به مناطق سفید تبدیل شوند.

مسوول نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه خراسان جنوبی از نمازگزاران خواست ضمن رعایت فاصله اجتماعی، مهر و سجاده شخصی را برای رعایت بهتر موارد بهداشتی با خود به همراه داشته باشند.

وی گفت: رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ابلاغی وزارت بهداشت برای برگزاری نمازجمعه ضروری است و این دستورالعمل‌های ارسالی در اختیار ائمه جمعه استان قرار گرفته است.

نمازگزاران امروز در محل‌های برپایی نمازجمعه روز قدس را گرامی داشتند و ضمن حمایت از ملت مظلوم فلسطین و آرمان قدس شریف، جنایات رژیم صهیونیستی و استکبار جهانی را محکوم کردند.

امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا و برگزار نشدن راهپیمایی روز قدس، رهبر معظم انقلاب اسلامی ساعت ۱۲ امروز (جمعه) به وقت تهران با مردم سخن گفتند که این برنامه به صورت زنده از شبکه‌های تلویزیونی و رادیویی پخش شد.

براساس تصمیم ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا، شهرستان‌های کشور به مناطق سفید (کم خطر)، زرد (خطر متوسط) و قرمز (پرخطر) تقسیم‌بندی می‌شوند و این رنگ‌بندی با توجه به موارد بستری بیماران تنفسی در شهرستان‌ها متغیر است.

نمازجمعه از ۱۵ اسفند پارسال به دلیل شیوع کرونا در مرکز استان و شهرستان‌های خراسان جنوبی اقامه نشد و در ۲ هفته گذشته فقط در شهرستان زیرکوه برگزار شد.

خراسان جنوبی به مرکزیت بیرجند ۱۱ شهرستان دارد و تا پیش از شیوع کرونا ۲۶ نقطه این استان محل برپایی نمازجمعه بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =