۱ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۲۲:۰۵
کد خبرنگار: 1829
کد خبر: 83796702
۰ نفر

برچسب‌ها

همدردی امام جمعه و استاندار کرمان با مردم

کرمان - ایرنا - امام جمعه و استاندار کرمان در پیامی مشترک، آسمانی‌شدن تعدادی از هم‌وطنان را بر اثر بیماری کرونا تسلیت گفتند.

به گزارشِ روز پنجشنبه ایرنا، متن پیام مشترک نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه و استاندار کرمان به شرح ذیل است، حافظه تاریخی انسان امروز، یادآور عبور از تنگناهای دشواری نظیر قحطی، جنگ و بیماری است.

این پیام می افزاید، بیماری‌هایی نظیر طاعون سیاه (۱۳۴۷م.)، تب زرد (۱۶۴۸م.)، وبا (۱۸۲۶ م.) و آنفلونزای اسپانیایی در پایان جنگ جهانی اول و نیز ویروس‌هایی نظیر آبله (۱۹۸۰م.)، سارس (۲۰۰۲م.) و ابولا (۲۰۱۶م.) هر یک خاطراتی مرگبار را در کتاب تاریخ جهان ثبت کرده‌اند. امروز هم شیوع بیماریِ کرونا، وجه دیگری از یک مصیبت عظیم را بر جانمان نشانده و تعدادی از هموطنانِ عزیزمان را داغدار کرده است. 

در بخشی از این پیام خطاب به مردم شریف استان کــرمان آمده است، ما نیز در سوگ فرزندان این سرزمین داغداریم و از اینکه در راستای قدردانی از تلاش‌های بی‌وقفه کادر بهداشت و درمان استان و نیز در جهت پیشگیری از نفوذ بیشتر کرونا، پروتکل‌ها و موازین بهداشتی را رعایت می‌فرمایید، سپاسگزاریم.  
این پیام در ادامه آورده است، باور داریم که در مصائب، باید به حضرت باری تعالی پناه برد که در آیه استرجاع فرموده است: «الّذین اذا إصابَتهم مصیبة، قالو انا لله و انّا الیهِ راجعون» و نیز باید با تأسّی به کتاب الهی و آیۀ «واستعینو بالصّبر و الصّلاة، إنّ الله معَ الصّابرین» صبر پیشه کرد.

 در شرایط کنونیِ جامعۀ ایران، باید بدانیم که راه عبور از این مصیبت، امید به آینده و تلاش برای فردایِ روشنِ این سرزمین است و باید امیدوارانه بپذیریم که «مرگ پایان کبوتر نیست/ مرگ در ذاتِ شبِ دهکده، از صبح سخن می‌گوید». ما با این نگره‌هایِ دینی و فرهنگی، در کنار شما هستیم و صمیمانه آسمانی‌شدنِ عزیزانمان را، تسلیت عرض نموده و به سوگ می‌نشینیم و برای همۀ آن عزیزان مغفرت الهی و برای بازماندگان و عزاداران، صبر جزیل آرزو داریم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =