مذاکره برای حذف محدودیت ساعتی زیارت حرم مطهر امام رضا (ع) بعد از عید فطر

مشهد- ایرنا- سرپرست مرکز ارتباطات و رسانه آستان قدس رضوی گفت: مذاکراتی از سوی آستان قدس رضوی با ستاد ملی مقابله با کرونا برای حذف محدودیت ساعتی زیارت حرم مطهر رضوی بعد از عید فطر انجام شده است.

مهدی رضوی کیا روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در پی این مذاکرات مقرر شده است ستاد ملی مقابله با کرونا تصمیم گیری در این خصوص را به ستاد استانی مقابله با کرونا در خراسان رضوی واگذار کند.

وی ادامه داد: احتمال بسیار برای حذف محدودیت ساعتی زیارت حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) وجود دارد اما هنوز هیچ ابلاغ رسمی در این خصوص به آستان قدس رضوی ارسال نشده است.

ستاد ملی مدیریت و مبارزه با بیماری کرونا در نشست ۲۷ اردیبهشت با حضور رییس جمهوری با بازگشایی محدود صحن‌های روباز حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) از ابتدای ماه شوال موافقت کرده است.

پس از تایید رسمی مشاهده ویروس همه‌گیر کرونا در ایران و مواجهه جامعه با آمار تصاعدی شیوع آن، ستاد ملی مدیریت و مبارزه با بیماری کرونا متکی به نظر کارشناسان، آمارها و مصلحت عمومی جامعه نه تنها به پرهیز مردم از حضور در هر جمعی، شکل دادن اجتماعات و تماس‌های چهره‌ به‌ چهره با هدف قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا حکم داد بلکه در پی تعطیل نمودن مدارس و دانشگاهها "نهضت در خانه ماندن" را ترویج کرد تا کل کشور و ملت بر اساس گام‌های مشخص عملی و موثر، به مصاف بحران کرونا بروند.

در ادامه این مسیر روز ۲۴ اسفند ماه پارسال تصمیم ستاد ملی مدیریت و مبارزه با بیماری کرونا برای بستن درهای حرم‌های مطهر و اماکن متبرکه سراسر کشور در صدر اخبار قرار گرفت.

طی این مدت تاکنون درهای حرم مطهر رضوی حتی طی شب‌های قدر نیز همچنان بسته ماند اما مشتاقان اهل بیت (ع) از طریق ارتباط زنده تلویزیونی با حرم نورانی حضرت ثامن‌الحجج حضرت علی بن موسی‌الرضا (ع) از فرصت معنوی این شب‌ها بهره‌مند شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha