روز قدس ماندگار خواهد ماند

خرم‌آباد - ایرنا - روز قدس هرگز از حافظه تاریخ پاک نمی شود، این روز در یاد و خاطر تمام آزادی خواهان و مسلمانان جهان ماندگار و مانا خواهد ماند.

چه بخواهند و چه نخواهند آنجا که رهبر کبیر انقلاب سخنی گفت در تاریخ مانا و ماندگار شد و هرگز از حافظه تاریخ پاک نخواهد شد، آنجا و آن روز که اندیشه والای امام خمینی ره روز قدس را بنا نهاد. 
هر سال می دیدیم خیل عظیم جمعیت روانه می‌شد و روز قدس تا میلیون‌ها کیلومتر آن طرفتر از خاک قدس فریاد انزجار از استکبار سر می‌داند.
آری قدس پایگاه نخست مسلمین است و باید فریادی جز وحدانیت از قدس برنخیزد. 
وقتی قدس شریف زیر امضاهای کثیف سران استکبار میخواست به پایتخت آن ناکسان در آید، سردار دلها در تکاپوی آزادی اش بود.
اگر چه قدس با آزادی روح بلند سردار هم هنوز آزاد نشده است، اما آخرالامر قدس می شود و اکنون دلمان برای قدس می تپد، این تپش های قلبم امسال نمی تواند به مشتهای گره کرده تبدیل شود و در خیابانهای شهر بیاید.
امسال بر سر سجاده و سفره نماز مشتهای دستم را باز میکنم و رو به سوی آسمان دعا میکنم که یارب قدس را آزاد کن.
ای قدس شریف امسال آخرین دعایم همان اولین دعای ماه رمضان است تا آنکه منجی عالم بیاید و مظلومیت قدس را به جهان نمایان کند و انتقام آن همه ظلمهای به ناحق در حقت را بگیرد.
رییس اداره تبلیغات اسلامی دورود با اشاره به اینکه حمایت از آرمان قدس شریف مسئله اول جهان است، اظهارداشت: آخرین جمعه از ماه مبارک رمضان، با تدبیر حکیمانه امام راحل عظیم الشان(ره) به روز جهانی قدس نامگذاری شده است تا آرمان رهایی قدس شریف از چنگال رژیم جعلی، غاصب و اشغالگر صهیونیستی تا رسیدن به نتیجه آن، برای همیشه در تاریخ زنده بماند.

محمدرضا تقویان افزود: مسلمانان جهان این یوم الله را به سمبلی برای وحدت و همبستگی جهان اسلام و آزادیخواهان عالم در برابر رژیم کودک کش صهیونیستی و دفاع از حقوق ملت مظلوم فلسطین بدل سازند.
وی اظهارداشت: روز قدس، نمایش شیوایی از دفاع مسلمانان جهان از مردم مظلوم و بی پناه فلسطین است که سالهاست در سایه جور و جنایت رژیمی بی رحم و وقیح، که در حمایت کامل استکبار و ایادی آن است، از خانه و کاشانه خویش آواره گشته و در شرایطی سخت و دشوار زندگی گذرانده و در این سال‌ها جز تخریب و کشتار ندیده اند.
تقویان بیان کرد: رهبرمعظم انقلاب اسلامی(مدظله العالی) فلسطین را مساله اول جهان اسلام توصیف کرده اند و فرمودند: « روز جهانی قدس روز اعلام مخالفت امت اسلامی با ظلم و بی‌عدالتی صهیونیست‌ها و حامیان‌شان است»
وی با بیان اینکه موضوع فلسطین، متعلق به همه مسلمانان و آزادی خواهان در همه اعصار گذشته حال و آینده است، اضافه کرد: حمایت از آرمان قدس شریف به مثابه مسئله اول جهان است و بی شک گرامیداشت این روز واجب شرعی و تعطیل ناپذیر است.
رییس اداره تبلیغات اسلامی ازنا تاکید کرد: در پی محدودیت های ناشی از شیوع ویروس کرونا و امکان برگزار نشدن راهپیمایی روز قدس ویژه برنامه ای با سخنرانی رهبر معظم انقلاب برگزار خواهد شد، که سخنرانی حضرت آیت الله خامنه ای( مدظله العالی) ساعت ۱۲ظهر به صورت زنده از شبکه های مختلف رادیو و تلویزیونی پخش می شود.
حجت الاسلام علی لرستانی مسئول نمایندگی ولی فقیه  سپاه الیگودرز در رابطه با اهمیت روز قدس اظهارداشت: روز قدس یک حرکت عمیق و پرمعنایی است که موجب جاری شدن خون مقاومت در رگ‌های امت اسلامی شده است.

وی تصریح کرد: امام خمینی(ره) روز قدس را بنا نهاد تا در همه ذهن ها تداعی شود که قدس برای مسلمانان و جهان اسلام است و ابتکار بی نظیر حضرت امام خمینی(ره) در نام گذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به روز جهانی قدس دشمنان اسلام و قدس شریف را شوکه و غافلگیر کرد.
مسوول نمایندگی ولی فقیه در سپاه الیگودرز اضافه کرد: روز قدس نماد صفبندی حق در مقابل باطل و عدل در مقابل ظلم  است، روز قدس روز امت اسلامی و روز فریاد رسای مسلمانان علیه رژیم غاصب صهیونیزم است.

وی گفت: روز قدس یک روز به معنای حقیقی کلمه بین‌المللی اسلامی است، روزی است که ملت ایران میتواند با کمک ملتهای مشتاق دیگر که امروز خوشبختانه تعدادشان هم متعدد و زیاد شده یک حرف حقی را فریاد کند که همان کمک به فلسطینی‌ها و ایستادگی پای آرمان آزادسازی فلسطین است.
حجت الاسلام لرستانی یادآور شد: که روز قدس و اهمیت راهبردی بزرگداشت هر چه باشکوه تر آن که برای نخستین بار توسط رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) با این رویکرد که وحدت عامل قدرت و توسعه یافتگی و تفرقه عامل سستی دیانت و عقب ماندگی است طرح و تبیین گردید.

وی ادامه داد: قدس شریف در نگاه وحیانی و اسلامی به دلیل وجود مسجدالاقصی از ارزش والا و اهمیت فوق العاده زیادی برخوردار است. اهمیت قدس شریف به دلیل آن است که این سرزمین مقدس محل زندگی و بعثت انبیای الهی، نخستین قبله مسلمانان و محل معراج آسمانی پیامبر اعظم (ص) بوده است.

حجت الاسلام لرستانی گفت: مردم سراسر جهان با گرامیداشت قدس در یک روز مشخص به آن‌ها اعلام می‌کنند که از آن‌ها حمایت می‌کنند و آن‌ها را فراموش نمی‌کنند. چرا که مردم فلسطین با شعار و حضور مسلمانان در روز قدس، احساس قوت و قدرت می‌کنند و این احساس که ملت‌ها پشت سرشان هستند، موجب ایستادگی و مقاومت بیشتر آن هاو نابودی رژیم صهیونیستی می‌شود.
مسوول نمایندگی ولی فقیه در سپاه الیگودرز در پایان تاکید کرد: پر واضح است که اهمیت دادن ملت های اسلامی به روز قدس در انهدام اثرگذاری نقشه‌های دشمن به‌ویژه معامله قرن بسیار کارساز خواهد بود. بنابراین برای حمایت از فلسطینیان نیاز است تا همه ملت‌های مسلمان به صورت جدی نسبت به این امر مهم توجه داشته باشند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =