فرماندار سمنان: تلاش مدافعان سلامت در مقابله با کرونا مجاهدت ماندگار است

سمنان- ایرنا- فرماندار سمنان گفت: همراهی و تلاش کادر درمانی مدافعان سلامت بیمارستان شفا تامین اجتماعی سمنان برای مقابله با کرونا یک مجاهدت ماندگار است.

سید عباس دانایی عصر پنجشنبه با حضور در بیمارستان تامین اجتماعی شفا سمنان و دیدار با نیروهای مدیریتی، درمانی و پرستاری این بیمارستان، ابراز داشت: از زمان آغاز شیوع کرونا در سمنان مدیریت درمان تامین اجتماعی و کادر درمانی بیمارستان شفا همکاری و تلاش‌های خوب و ماندگاری را برای همراه شدن با کادر درمانی دانشگاه علوم پزشکی استان برای مقابله با این ویروس انجام دادند.
وی ضمن تشکر از تلاش‌های همه مدافعان سلامت، بیان کرد: اقدامات و خدمات شایسته از سوی مدافعان سلامت در راه مبارزه با کرونا انجام شده که باید با همکاری اصحاب رسانه این تلاش‌ها بیشتر و صحیح نمایان شود.
وی با اشاره به ناتوانی برخی کشورهای مدعی اقتصاد برتر در مدیریت مبارزه با کرونا، تصریح کرد: ایران اسلامی برخلاف تحریم‌های ضالمانه و جوسازی رسانه‌های بیگانه توانسته در مدیریت مبارزه با کرونا نسبت به برخی کشورها خوب عمل کند که این نتیجه وحدت و همدلی مردم و مسئولان در مقابله با کرونا است.
فرماندار سمنان در این بازدید با اهدای هدیه به مدافعان سلامت بیمارستان شفا تامین اجتماعی سمنان از تلاش‌ها و زحماتشان در راه مبارزه با کرونا قدردانی کرد.
حدود ۷۰ درصد از جمعیت بیش از ۷۰۲ هزار نفری سمنان، معادل ۴۹۱ هزار نفر، تحت پوشش تامین اجتماعی هستند.
ویروس کرونا موسوم به « کووید ۱۹»  اواسط ماه دسامبر (۲۴ اذر) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت با اعلام بهبود یافتن ۱۰۰ هزار و ۵۶۴ نفر از مبتلایان کرونا در ایران گفت: تاکنون ۱۲۹ هزار و ۳۴۱ نفر به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۶۶ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۷ هزار و ۲۴۹ رسید.
کیانوش جهانپور روز پنجشنبه درباره آخرین آمار ابتلای قطعی به ویروس کرونا و موارد فوت ناشی از آن در کشور افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (یکم خرداد) بر اساس گزارش آزمایشگاه ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی ۲ هزار و ۳۹۲ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در کشور شناسایی شد که از بین مبتلایان جدید، ۳۵۱ مورد بستری (۱۸ درصد) و ٢ هزار و ۴۱ مورد (۸۲ درصد) سرپایی هستند و با در نظر گرفتن موارد جدید، مجموع بیماران مبتلا به کووید- ۱۹ در کشور به ۱۲۹ هزار و ۳۴۱ نفر رسید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =