فرماندار مهریز: صنایع تبدیلی به رونق دامداری کمک می‌کند

یزد- ایرنا- فرماندار مهریز گفت: ایجاد واحدهای صنایع تبدیلی برای فراوری محصولات دامی برای تامین نیازهای مردم و ایجاد اشتغال در سال جهش تولید با همکاری بخش‌خصوصی برای سرمایه‌گذاری دراین شهرستان ضروری است.

رضا زارع زاده عصر پنجشنبه در نشستی با  مسوولان کشتارگاه صنعتی شهرستان افزود: ایجاد صنایع تبدیلی و واحدهای فراوری به منظور تبدیل مواد خام دامی می‌تواند زمینه اشتغال و افزایش سطح درآمد کشاورزان را فراهم کند.

وی ادامه داد: هم‌اکنون علاوه بر مجتمع بزرگ کشتارگاه صنعتی، تعداد زیادی واحدهای دامپروری کوچک و بزرگ در منطقه وجود دارد که تنها در وضعیت کنونی اقدام به فروش گوشت و شیر مازاد بر مصرف خود دارند.

این مسوول اظهار کرد: ایجاد واحدهای صنایع تبدیلی به خاطر ظرفیت‌های موجود در منطقه ضروری است که دولت از بخش‌خصوصی و سرمایه‌گذاران در اجرای طرح‌های مختلف در این مورد حمایت می‌کند.

زارع زاده تصریح کرد: تحقق این موضوع به خصوص در سال جهش تولید نقش مهمی در ایجاد ارزش افزوده بالا و کمک به دامداران  دارد، و سبب ایجاد اشتغال و موجب انگیزه و دلگرمی برای فعالان این بخش مولد می‌شود.  

مجتمع کشتارگاه صنعتی مهریز در زمینی به وسعت هفت هزار و ۵۰۰ هکتار و با  سرمایه گذاری  ۳۵۰ میلیارد ریال توسط بخش خصوصی فعال است .

این مرکز دارای امکاناتی شامل ۲ خط تمام اتوماتیک و ۲ خط دستی دام سبک و ۲ خط تمام اتوماتیک دام سنگین است.

همچنین ظرفیت مجتمع در هر شیفت کاری برای ذبح ۲ هزار و ۴۰۰ راس دام سبک و ۲۲۰ راس دام سنگین است و زمینه اشتغال ۲۰۰ نفر به صورت مستقیم و یک‌هزار نفر را به صورت غیر مستقیم فراهم کرده است.

هم اکنون ۱۶ هزار راس دام سنگین و ۷۰ هزار راس دام سبک در مهریز وجود دارد و افزون بر سه هزار نیرو به صورت مستقیم در واحدهای تولیدی دام و طیور منطقه فعالیت دارند.

مرکز شهرستان مهریز با ۵۵ هزار نفر جمعیت در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد و دارای پنج شهرک صنعتی و افزون بر چهار هزار نیرو در واحدهای تولیدی است .

مهریز شامل یک شهر و یک بخش مرکزی با پنج دهستان ، ۴۶۷ آبادی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =