۱۲ ایستگاه از خط ٦و ٧ مترو تهران تا پایان سال بهره برداری می شود

تهران- ایرنا- معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران از راه اندازی ۱۲ ایستگاه از خط‌های ۶ و ۷ مترو پایتخت تا پایان سال خبر داد.

به گزارش روز پنجشنبه معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران؛ سید مناف هاشمی در حاشیه بازدید از خط ۷ متروی تهران با بیان اینکه این خط از منطقه ۱۴(ورزشگاه تختی) آغاز و با عبور از نواب، در پایان به میدان کتابی می‌رسد، گفت: عملیات احداث ایستگاه‌ها در مسیر این خط بیش از ٧٠ تا ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

هاشمی با بیان اینکه بهره برداری از ۸ ایستگاه در خط ٧ مترو و ٤ ایستگاه در خط ٦ مترو تا پایان سال جاری هدف گذاری شده است تصریح کرد: در حال حاضر بالغ بر ٧ هزار نفر در خط ٦ و ۷ بصورت شبانه روزی مشغول به فعالیت هستند.

معاون شهردار تهران اظهار داشت: بالغ بر ۲ هزار میلیارد تومان منابعی بوده است که از همه محل‌ها برای بهره برداری از این خطوط باید تزریق می‌شد، ولی متاسفانه در سال ٩٨ کمتر از هزار میلیارد تومان این منابع تزریق شده است.

وی گفت: برخی منابع در قالب اوراق مشارکت سال ۹۷ بوده است که مشکلاتی با بانک آینده داریم و هنوز عملیاتی نشده است بطوریکه حدود ۹۱۰ میلیارد تومان از منابع ما اوراقی بوده که فروخته شده است و البته با بانک مرکزی و مدیران بانک آینده جلسات خوب و امیدوارکننده‌ای را داشتیم که آن منابع باید آزاد و تزریق شود.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران تاکید کرد: در تلاش هستیم تا از ٣ طریق، منابع مالی شهرداری تهران، فروش اوراق مشارکت و درآمد حاصل مجتمع های ایستگاهی منابع مورد نیاز بهره برداری از ١٢ ایستگاه را تامین کنیم.

خط ۶ مترو تهران با ۳۸ کیلومتر مسیر و ۵۱ ایستگاه از مترو حرم حضرت عبدالعظیم(ع) آغاز و با گذشت مسیر جنوب به شمال به ایستگاه کوهسار می رسد.

همچنین خط ۷ مترو تهران نیز از شهرک غرب(میدان کتاب) آغاز و با طی مسافت ۲۷ کیلومتری به ورزشگاه تختی واقع در بزرگراه افسریه (شرق تهران) می رسد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =