نهادهای آموزشی در بیانیه‌ای روز قدس را گرامی داشتند

تهران-ایرنا- دانش آموزان و دانشگاهیان در بیانیه‌های جداگانه‌ای ضمن گرامیداشت روز جهانی قدس تاکید کردند که ریشه‌های دولت‌های استکباری همچون آمریکا و رژیم صهیونیستی توسط مستضعفین عالم خشکانده خواهد شد.

دانش آموزان بسیجی به مناسبت روز جهانی قدس بیانیه ای صادر کردند. در متن بیانیه دانش‌آموزان بسیجی به مناسبت روز جهانی قدس آمده است: روز جهانی قدس میراث گرامی حضرت امام خمینی (ره) و هدیه با ارزش الهی به مردم عدالت‌خواه جهان است. هم اکنون که ابتلای بین المللی ویروس منحوس کرونا، انسان را وادار به فهم عجز و ناتوانی خود حتی در قبال کوچک‌ترین ذرات عالم کرده است و بدین سبب هیمنه ظاهری و خودساخته ملل استکباری فروریخته و جهان در آستانه تغییراتی نو قرار گرفته است اما هنوز زورگویان صهیونیستی کودک کش، به عنوان یکی از نیرومندترین ارتش‌های پوشالی دنیا حضور غاصبانه خود در سرزمین های اشغالی و جنایت‌های فجیع و دردناک را در مرزهای لبنان و سوریه رها نکرده و علاوه بر این در سایر نقاط دنیا با اجرای حملات تروریستی، آزادگان را به مسلخ می‌برند و با ایجاد رعب و وحشت از کوچک ترین کشور جهان غولی سهمگین ساختند.

در بخش دیگری از این بیانیه اعلام شده است: رژیم صهیونسیتی امروز در مقابل مکر خداوند قرار گرفته و چون لاشه مرداری نحیف زیر گام‌های رزمندگان فلسطینی همچون کاه جویده شده (کعصف ماکول) در حال متلاشی شدن است. صدور اندیشه و ایدئولوژی انقلاب اسلامی به همه دنیا بر تفکر غاصبانه و شیطانی آنان مهر باطل زده و عقربه ساعت مرگ آنان با سرعتی سرسام آور به سمت صفر میل پیدا می‌کند. رسول گرامی اسلام (ص) چه زیبا فرمودند آنکه در حال غرق شدن است، برای نجات خود از علف‌های نازک و کم توان استفاده می‌کند.

در این بیانیه تاکید شده است: این نژادپرستان ضد بشریت با حمله به مردم بی دفاع و مظلوم فلسطین و به خاک و خون کشیدن کودکان و آسیب رسانی به مؤسسات درمانی سعی دارند خود را از چنگال فروپاشی زود هنگام نجات دهند چرا که شبح هولناک سلاح های ساده و ابتدایی رزمندگان جبهه مقاومت بر گنبد آهنین سایه انداخته و با تلفات شهروندان صهیونیست، خیالی بودن قدرت آنان را ملموس کرده است، گرچه سابقه این ناتوانی در جنگهای ۳۳ و ۲۲ روزه و … به اثبات رسید ولی هم اکنون اهریمن در خانه خود هم زمین گیر شده است و وعده الهی تحقق می یابد و محو شدن رژیم جعلی صهیونیستی در عرصه جهان یک امر حتمی است.

همچنین در این بیانیه با اشاره به اینکه روز قدس، فرصتی است تا آزادی خواهان و عدالت طلبان جهان با ابراز نفرت به حامیان رژیم ناتوان صهیونیستی دوران اضمحلال آن را نزدیکتر نموده و با شعله ور نمودن موج بیداری اسلامی قاموس صهیونیسم و امپریالیسم را برای همیشه در هم بپیچند،  عنوان شده است: دانش آموزان بسیجی با قلبی آکنده از خشم نسبت به جنایات ددمنشانه اخیر صهیونیست‌ها در منطقه غزه و شهید شدن بسیاری از دانش‌آموزان فلسطینی مصیبت زده، رنجور و زخمی از تیر جلادان، اعلام می‌دارند که ملت شجاع، ایثارگر و استکبارستیز ایران همچون کوه پولادین با حمایت همه جانبه از مردم مقاوم و ایستاده نوار غزه و فلسطین تا محو کامل رژیم غاصب صهیونیستی لحظه‌ای از هیچ کمکی دریغ نخواهد کرد. کودکان، نوجوانان و جوانان جهان به ویژه جهان اسلام با مشت گره کرده بر سر دولت‌های بی کفایت خود کوبیده و فریاد برآورید تا یخ جسم بی تحرک آنان فرو ریخته و طلیعه تمدن اسلامی در جهان تابیده و به برکت این توان مجدداً روح بیداری اسلامی در کالبد ملل دنیا جریان یافته و با تشکیل دولت اسلامی، اسلام که تنها راه نجات بشریت است در عالی ترین درجات استعلا یابد.

دانش آموزان  بسیجی همچنین تاکید کردند که مردم مسلمان ایران فرزند عاشورا و محرم هستند و تحریم‌ها و توطئه‌های سیاسی و اقتصادی مس وجودشان را آب دیده تر می کند و با توانی مضاعف تر از قبل در برابر اندیشه‌های مسموم سلطه جویان ایستادگی نموده و با تکیه بر نیروی علمی بومی جوانان کشور تا رسیدن به استقلال نهایی و تبدیل شدن به الگوی موفق جهانی در گامهای پیشرفت خود لحظه‌ای درنگ نخواهند کرد.سازمان های مدافع حقوق بشر که برخلاف عنوان خود عمل می کنند، به خود آیند و با دفاع از حقوق کودکان، زنان و دانش آموزان منطقه غزه هویت جدید را باز شناسند. تا کی می خواهید همچون عروسک‌های خیمه شب بازی مورد مضحکه و دستاویز استکبار جهانی باشید؟ شما با سکوت مرگ آورتان هر روز شاهد قتل عام انسانهای بی گناه و بی دفاع در این منطقه هستید، بدانید خدای عزوجل کفیل این مردم بوده شما نیز همچون اربابانتان به زباله دان تاریخ روانه خواهید شد.

همچنین در این بیانیه عنوان شده است: مسؤولین و خدمتگزاران ایران اسلامی به بیان مقام معظم رهبری (مد ظلله العالی) توجه اکید کرده و اگر به دنبال عزت ابدی و اثر بخش بودن زحمات خود هستید در جهت نهادینه کردن ارزش های فطری و جهانی انقلاب اسلامی تلاش نموده تا لحظه‌ای فکر و امید گرایش و تسلیم شدن ایران اسلامی در اندیشه سلطه جویانه استکبار جهانی خطور نکند و مظلومین جهان از این تلاش الهام گرفته و ریشه های دولت‌های استکباری همچون آمریکا و رژیم صهیونیستی توسط مستضعفین عالم خشکانده شود.

بیانیه جهاد دانشگاهی

جهاد دانشگاهی به مناسبت  روز جهانی قدس بیانیه‌ای صادر کرد. جهاد دانشگاهی در این بیانیه آورده است: جهان، سال هاست با آلودگی بزرگ ناشی از یک مرکز شرارت، یک منبع دائمی تولید و انتشار توطئه و نیرنگ و یک رژیم اشغالگر و سلطه جو دست و پنجه نرم می کند. رژیم جنایتکار صهیونیستی که با غصب و غارت و آواره کردن ملتی مظلوم، کار خود را شروع کرد، همچنان در تکاپوی استیلا بر میراث معنوی و تمدنی مسلمانان است.

در بخشی دیگر از این بیانیه تاکید شده است: ظلم، جنایت، ترور و انواع توطئه های آشکار و پنهان نظامی، اقتصادی، سیاسی و رسانه ای، همزاد رژیم اسرائیل بوده و هست و در این میان، آمریکای بدنام نه تنها از هیچ حمایتی در قبال اقدامات این رژیم فروگذار نکرده بلکه هویت ذلت بار خود در برابر صهیونیست ها را با طرح های ننگینی چون تغییر پایتختی رژیم اشغالگر قدس و معامله قرن بیش از پیش آشکار نموده است؛ امروز به جرأت می توان گفت هر اقدام ایالات متحده آمریکا در منطقه خاورمیانه و در کشورهایی مثل عراق و سوریه، معطوف به یک اصل و سیاست کلی است و آن حفظ و حمایت همه جانبه از رژیم صهیونیستی و کمک به اجرای نقشه های شوم سلطه جویی این رژیم است.

همچنین در این بیانیه  عنوان شده است: در این شرایط، توجه و اهتمام به تدبیر بی نظیر و آینده نگر بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در کنار عمل به تاکیدات و توصیه های آن امام(ره) و رهبر معظم انقلاب در قبال مسأله فلسطین و قدس شریف، مورد نیاز کشورهای اسلامی و علاج و راه رهایی از غده سرطانی اسرائیل است. روز قدس روز ظلم ستیزی، روز قیام و مقاومت و روز حیات اسلام است. بنیان مرصوص خداباوران و امیدواران به نصرت الهی در آخرین جمعه ماه پربرکت رمضان، یک بار دیگر در برابر استکبار و رژیم جنایتکار صهیونیستی می ایستد و وحدت و عزم مسلمانان را در نابودی اسرائیل به رخ دشمنان اسلام خواهد کشید.

همچنین در بخش دیگر این بیانیه گفته شده است: روز قدس امسال اگرچه در بُعد اجتماعات حضوری به دلیل شرایط پیش آمده، محدود شده اما تبیین و تبادل اندیشه مقاومت، وحدت و همدلی مسلمانان و اعلام انزجار و نفرت از آمریکا و رژیم صهیونیستی در جریان است و میدان وسیع مبارزه با امپراطوری رسانه ای استکبار، شاهد بروز ابتکار، خلاقیت و روش های تازه مبارزه جوانان انقلابی و دغدغه مند در فضای مجازی است. اعضای نهاد جهاددانشگاهی،  همراه و همدل با ملت بزرگ و متعهد به آرمان اسلام و امام(ره) ضمن گرامی داشت شهدای عزیز فلسطینی و جبهه مقاومت در برابر اسرائیل، همبستگی خود را با ملت مظلوم و رنجدیده فلسطین اعلام کرده و در جمعه پیش رو به جمع میلیونی شنوندگان و بینندگان بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی(مدظله‌العالی) می پیوندند تا به فضل و امداد الهی توان و امکانات خود را برای تحقق رهنمودهای معظم له در راه آرمان قدس عزیز به کار گیرند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =