تشییع و خاکسپاری پیکر شهدای حادثه ناوچه کنارک در استان‌ها

استان‌ها -ایرنا- پیکر مطهر شهدای سانحه ناوچه «کنارک»، روز پنجشنبه در استان‌های سیستان وبلوچستان، بوشهر،چهارمحال وبختیاری،فارس ، گلستان، آذربایجان شرقی و خراسان شمالی تشییع و به خاک سپرده شد.

آیین تشییع پیکر این شهیدان امروز (اول خرداد) با حضورنماینده ولی فقیه در استان ها، فرمانده‌هان نظامی و انتظامی،خانواده شهدا و مردم شهیدپرور برگزار و پس از بدرقه برای خاکسپاری به شهرستان‌های خود منتقل و به خاک سپرده شد.

عصر روز یکشنبه ۲۱ اردیبهشت ۹۹ هنگام انجام تمرین دریایی توسط تعدادی از شناورهای نیروی دریایی ارتش در آب‌های جاسک و چابهار، شناور پشتیبانی سبک کنارک دچار حادثه شد و تعدادی از دریادلان نیروی دریایی به فیض شهادت نائل آمدند.

سیستان وبلوچستان

پیکر مطهر سه شهید حادثه ناوچه کنارک نیروی دریایی ارتش با حضور مسوولان، خانواده‌ها، کارکنان و قشرهای مختلف مردم در شهرستان‌های زاهدان و زابل تشییع شد.

 پیکرهای مطهر ۲ شهید حادثه ناوچه کنارک استوار یکم محمد صیادی و مهناوی یکم آرمان سرحدی با حضور حجت الاسلام و المسلمین مصطفی محامی نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان، فرمانده‌هان نظامی و انتظامی،خانواده شهدا و مردم شهید پرور زاهدان در گلزار شهدا این شهر به خاک سپرده شدند.
همچنین پیکر مطهر آرش پاکدل بر دستان مردم زابل تشیع و در گلزار شهدا این شهر به خاک سپرده شد.

بوشهر

آئین تشییع پیکر پنج تن از شهدای حادثه کنارک  با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر، استاندار و اعضای شورای تامین، فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی ولایت، خانواده شهدا و مردم ولایتمدار استان بوشهر برگزار شد.

از مجموع ۱۹ شهید حادثه ناوچه کنارک پنج تن شامل ناوبان یکم مکانیک مصطفی پویانفر، ناواستوار یکم الکترونیک سید منصور موسوی نژاد، ناوبان دوم الکترونیک مهدی رازی، ناوبان سوم عرشه حسین سپهری اهرمی و مهناوی یکم تفنگدار رضا دهقانی اهل استان بوشهر هستند که در این استان تشییع و خاکسپاری می‌شوند.

این شهدا پس ازبرگزاری مراسم ویژه نظامی در پایگاه دریایی بوشهر با حضور مسئولان ارشد نظامی و خانواده‌های شهدا و پس از بدرقه برای خاکسپاری به شهرستان‌های خود منتقل می‌شوند.

از این شمار ناوبان دوم شهید مهدی رازی و مهناوی یکم تفنگدار رضا دهقانی در گلزار شهدای بهشت صادق بوشهر به خاک سپرده شدند و بعد ازظهر امروز پنجشنبه ناوبان یکم مکانیک مصطفی پویانفر در چاه تلخ جنوبی، ناوبان سوم عرشه حسین سپهری اهرمی در اهرم و ناواستوار یکم الکترونیک سید منصور موسوی نژاد در روستای نظرآقا شهرستان دشتستان به خاک سپرده می‌شوند.

چهارمحال وبختیاری

پیکر مطهر شهید "جعفر کوهی فایق" از شهدای حادثه ناوچه کنارک پس از اقامه نماز از محل مصلای امام خمینی(ره) در مرکز چهارمحال  و بختیاری تشییع شد.

شهید جعفر کوهی فایق ۲1 اردیبهشت‌ماه امسال در سانحه ناوچه کنارک به فیض شهادت نائل شد.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال وبختیاری و امام جمعه شهرکرد در آیین تشییع پیکر این شهید،با اشاره به فرارسیدن روز جهانی قدس گفت: این شهید بزرگوار با شهادتش در این ماه مبارک به همه درس رزم و رزمندگی، جهاد، کفرستیزی و صهیونیست‌ستیزی را نشان داد.

حجت‌الاسلام محمدعلی نکونام  افزود: همه باید بدانیم که ما راه بلند و طولانی را در پیش داریم، راه نورانی که به برافراشتن پرچم مهدویت منتهی می‌شود، را در پیش داریم.

گلستان

پیکر شهید مهدی هاشمی‌خواه تنها شهید گلستانی حادثه شناور کنارک نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی با حضور فرماندهان نیروی دریایی ارتش، مسوولان استانی و شهرستانی و اقشار مردم در کلاله تشییع و به خاک سپرده شد.

این مراسم از میدان الغدیر کلاله آغاز شد و با حضور گسترده و استقبال فراوان همشهریان شهید هاشمی‌خواه تا گلزار شهدای این شهر ادامه داشت..

شهید هاشمی خواه تنها شهید گلستانی در حادثه شناور کنارک نیروی دریایی ارتش بود.

شهید مهدی هاشمی خواه که در سال ۹۶ به استخدام ارتش درآمده بود هنگام شهادت ۲۱ سال داشت.

فارس

پیکرهای مطهر چهار نفر از شهدای سانحه دریایی شناور کنارک متعلق به ارتش جمهوری اسلامی از فرودگاه شیراز به سمت حرم مطهر شاهچراغ (ع) تشییع شد.

سه نفر از این شهدا در شهرستان‌های خرامه و رستم و یک شهید دیگر دوم خرداد در شهرستان ممسنی تشییع و خاکسپاری می‌شوند.
از ۱۹ شهید سانحه دریایی شناور کنارک، پنج نفر از این شهدا اهل استان فارس بودند که پیکر پاک شهید ناوبان دوم عرشه اسماعیل پورخسرو روز بیست و چهارم اردیبهشت ۹۹ در شهرستان داراب تشییع و در گلزار شهدای این شهر به خاک سپرده شد.
امروز نیز با حضور مردم و مسئولان پیکرهای مطهر شهید ناو استوار دوم مکانیک سعید یاراحمدی اهل خرامه، شهید ناو استوار یکم تفنگدار سید مرتضی خادمی‌ حسینی، شهید مهناوی یکم تفنگدار محمد افشون‌فر و شهید ناو استوار دوم عرشه سیدحامد جعفری که هر سه این شهدا اهل شهرستان ممسنی هستند در شیراز تشییع و برای خاکسپاری به زادگاهشان منتقل شد.

آذربایجان شرقی 

پیکر مطهر شهید عادل قاسم‌زاده از شهدای حادثه شناور کنارک وارد تبریز شد.

مراسم استقبال رسمی و تشییع پیکر این شهید بزرگوار در محل فرودگاه بین المللی تبریز با حضور مقام های لشکری و کشوری و فرماندهان نیروهای مسلح مستقر در آذربایجان شرقی و همچنین کارکنان نیروهای مسلح استان برگزار شد و پس از مراسم استقبال رسمی و تشییع در فرودگاه، پیکر پاک شهید جهت انجام مراسم خاکسپاری به زادگاهش در شهرستان اهر انتقال یافت.

شهید ناو استوار دوم عادل قاسم‌زاده رواسجانی جمعی پرسنل نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و یکی از ۱۹ تن شهید سرفراز نداجا در حادثه ناوچه کنارک بود که ۲۱ اردیبهشت در مانور نظامی به درجه رفیع شهادت نائل شد.
پیکر مطهر شهید ناو استوار دوم عادل قاسم‌زاده قرار است بعد از تشییع در زادگاه خود روستای رواسجانی از توابع بخش مرکزی اهر خاکسپاری شود .

خراسان شمالی

پیکر پاک شهید محمدابراهیم کاظمی، از شهیدان حادثه ناوچه کنارک در زادگاهش شهر درق، از توابع شهرستان گرمه تشییع و خاکسپاری شد.

پیکر مطهر این شهید امروز وارد استان خراسان شمالی شد که در مقابل حوزه مقاومت بسیج حضرت علی بن ابیطالب(ع) شهر گرمه مورد استقبال مردمی قرار گرفته و به سمت چهارراه اصلی این شهر تشییع شد.

پیکر شهید سانحه ناوچه کنارک، با حضور اقشار مردم شهرستان گرمه تشییع و سپس به زادگاهش شهر درق منتقل و در مزار شهدای این شهر به خاک سپرده شد.

استقبال از شهید کاظمی، با حضور با شکوه مردم روبه رو شد که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، با این شهید گرانقدر وداع کردند.

 (بیست و یکم اردیبهشت) در حین انجام تمرین دریایی توسط تعدادی از شناورهای نیروی دریایی ارتش در آب‌های جاسک و چابهار، شناور پشتیبانی سبک کنارک دچار حادثه شد و تعدادی از دریادلان نیروی دریایی به فیض شهادت نائل آمدند.

پس از این حادثه تیم‌های امداد و نجات دریایی در فاصله کوتاه در محل حضور یافتند و مجروحان و شهدا را از شناور تخلیه و به مراکز درمانی منتقل کردند.

در سانحه دریایی ناوچه کنارک ۱۹ نفر از منطقه سوم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به شهادت رسیدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =