اعلام محدودیت‌های ترافیکی به مناسبت عید فطر در محورهای خراسان شمالی

بجنورد- ایرنا- رییس پلیس راه فرماندهی انتظامی خراسان شمالی از ممنوعیت تردد انواع وسایل نقلیه سنگین در محورهای استان به مناسبت عید فطر و در روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته آینده و همچنین ۹ خرداد امسال خبر داد.

 سرهنگ علیرضا حسین زاده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در حال حاضر خراسان شمالی به جهت وضعیت کرونا در مرحله هشدار قرار گرفته که در این راستا از همه شهروندان استان و هموطنان تقاضا داریم سفرهای برون شهری را به حداقل برسانند.

وی افزود: همچنین از هموطنانمان در استان‌های دیگر که قصد تردد در محورهای استان دارند تقاضا می شود از تردد در محورها خودداری کرده و یا حداقل از توقف در استان پرهیز کنند تا از انتشار ویروس جلوگیری شود.

سرهنگ حسین زاده به بیان تمهیدات اندیشیده شده برای تعطیلات عید فطر پرداخت و گفت: بر این اساس ممنوعیت تردد انواع وسیله نقلیه سنگین اعم از تریلی و کامیون را به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی در تاریخ‌های ۴ و ۵ و ۹ خرداد خواهیم داشت.

وی افزود: این ممنوعیت از ساعت ۷ صبح این روز ها تا ساعت ۲۲ شب از ابتدای حوزه استحفاظی راه های خراسان شمالی از سمت فاروج تا استان گلستان اعمال می شود.

رییس پلیس راه فرماندهی انتظامی خراسان شمالی خاطرنشان کرد: بر این اساس تردد این وسایل از مسیر فاروج، شیروان، بجنورد، چمن بید و جنگل گلستان در این روزها و ساعات ممنوع خواهد بود.

وی یادآور شد: این در حالی است که همین محدودیت در خراسان رضوی نیز به سمت مشهد اعمال خواهد شد.

استان خراسان شمالی با پنج هزار کیلومتر راه اصلی و فرعی در شمال شرق کشور و در حد فاصل استان های شمالی به مشهد مقدس قرار دارد.

استان خراسان شمالی، بدون احتساب راه های روستایی، یکهزار و ۳۴۳ کیلومتر راه دارد که ۱,۵۴ درصد از راه های کشور را شامل می شود.  

اکنون ۱۶۶ کیلومتر بزرگراه، ۴۳۲ کیلومتر راه اصلی و ۷۴۵ کیلومتر راه فرعی در این استان وجود دارد.  

طول راه های روستایی استان هم چهار هزار و ۶۵۴ کیلومتر است که ۳,۶ درصد از راه های روستایی کشور را دارد و در جایگاه ۱۳ استان های کشور قرار گرفته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =