۲ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۸:۰۰
کد خبرنگار: 1100
کد خبر: 83796186
۳ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

ماندگارترین روز حمایت از آرمان فلسطین

شیراز-ایرنا شخصیت‌ها و نهادهای مختلف در استان فارس با صدور بیانیه‌های جداگانه‌ای روز جهانی قدس را گرامی‌ داشتند که در این میان، اطلاعیه استاندار فارس جلب توجه می‌کرد که گفته است: روز قدسِ امسال یکی از برجسته ترین و ماندگارترین روزهای حمایت از آرمان مردم فلسطین خواهد بود. 

عنایت الله رحیمی در این پیام افزوده است: روز جهانی قدس، روز نمایش وحدت و یکپارچگی جهان اسلام در حمایت از قدس شریف و مردم مظلوم فلسطین است، روزی که نماد صف بندی آزادی خواهان و عدالت طلبان جهان در مقابل غاصبان و اشغالگران صهیونیست است.
وی ادامه داد: فلسطین، با تاریخ و تمدن هزاران ساله، متاسفانه در قرن اخیر، اسیر دست متجاوزان اشغالگر صهیونیستی است و فریاد دادخواهی مردم مظلوم فلسطین، همه عدالت طلبان را به یاری فرامی خواند و امروز حمایت از ملت فلسطین، یکی از شاخص های پایبندی به حقوق بشر و توجه به اصول انسانی است.
استاندار فارس گفت: ملت ایران و مسلمانان و غیرتمندان سراسر جهان، با توجه به فرمان تاریخی بنیانگذار فقید نظام جمهوری اسلامی، هر سال در آخرین جمعه از ماه مبارک رمضان، با برگزاری راهپیمایی روز جهانی قدس، از آرمان های الهی و انسانی مردم مظلوم فلسطین، حمایت کرده اند اما امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا و محدودیت های ناشی از آن، توفیق برگزاری راهپیمایی گسترده روز جهانی قدس، وجود ندارد.
رحیمی افزود: امسال متناسب با شیوه های منطبق با شرایط زمان و با ابزار و روش های نوین، فریاد دادخواهی خود را به گوش جهانیان، خواهیم رساند و درد مشترک تمام عدالت طلبان را یادآور خواهیم شد و روز قدسِ امسال را به صورت یکی از برجسته ترین و ماندگارترین روزهای حمایت از آرمان مردم فلسطین، در مقابل آیینه دیدگان جهانیان، به رخ خواهیم کشید تا اشغالگران سرزمین فلسطین و هم پیمانان و حامیان آنان بدانند که «فلسطین، پاره تن اسلام است.» و  به فرمایش مقام معظم رهبری، «امت امام خمینی(ره) همواره در کنار فلسطین و خصم دشمنان آن خواهد بود.»

روز قدس تعطیل نخواهد شد

نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز نیز روز جمعه با صدور پیامی تصریح کرد: روز جهانی قدس یکی از ماندگارترین یادگاران احیا کننده اسلام ناب محمدی در عصر حاضر، امام خمینی(ره) است که مرز دقیق و مشخصی میان حق و باطل کشیده و  کلید رمزآلود گشوده شدن درهای فرج حضرت ولیعصر(عج) را در اختیار امت اسلامی گذاشته است.
آیت‌الله لطف‌الله دژکام افزود: روز قدس، روز نمایش وحدت امت اسلامی و اراده مسلمانان و مظلومان جهان در بازپس‌گیری قبله اول مسلمین از چنگال اشغالگران قدس شریف است.
نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: این روز بزرگ و اراده عظیمی که در ورای این یوم‌الله نهفته است، هیچگاه تعطیل کمرنگ و یا به فراموشی سپرده نخواهد شد و گرچه امسال به دلیل جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، راهپیمایی روز قدس برقرار نیست اما ولی امر مسلمین جهان در این روز، بار دیگر اقتدار و عظمت امت اسلامی را روزافزون خواهند نمود و اراده حتمی و تخلف ناپذیر ناپذیر الهی مبنی بر نابودی کفر و استکبار و پیروزی مستضعفان و صالحان را نوید خواهند داد.

اسرائیل، نمادی از مجموعه‌ای شکست خورده
سپاه فجر استان فارس نیز در بیانیه ای با گرامیداشت روزجهانی قدس اعلام کرد: نامگذاری آخرین جمعه «رمضان المبارک» به نام« روز جهانی قدس» توسط بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران ، حضرت امام خمینی (ره) به دلیل  مضرّات جهانی غدّه سرطانی رژیم  تروریست و اشغالگر صهیونیستی بوده و هست، اگر چه این تلاش جنایتکارانه با پشتیبانی طرح های آمریکایی از قبیل «معامله قرن» همراه است اما به دلیل تابش نور اسلام ناب و اراده پولادین مقاومت برساخته از آن به «شکست قرن» مبدل شده است .
در بخش دیگری از این بیانیه گفته شده است: اسرائیل غاصب که روزی ارتش آن، در چشمان عرب معاصر، افسانه شکست ناپذیری را جلوه می نمود امروز نمادی از یک مجموعه تمام شکست خورده و در حال فروپاشی است . در این «اضمحلال نزدیک »نقش قوی ترین فرمانده مبارزه با تروریسم یعنی سردار بزرگ اسلام و ایران ، «شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی» بی بدیل است و امسال در بزرگداشت روز جهانی قدس اگر چه حضور جسمانی فرمانده سابق نیروی قدس موجود و مشهود نیست ولکن مکتب حاج قاسم، الهام بخش آزادیخواهان و حق طلبان عالم برای آزادی بیت المقدس و قدس شریف است .
سپاه فجر در این بیانیه آورده است: رژیم منحوس صهیونیستی که  تنها در موقعیت پلید ویروس جنایت و ترور زیست می کند در هنگامه‌ای که جهانیان در مبارزه با ویروس کرونا هستند ، اسرائیل غاضب در چنین شرایطی در سودای از پیش ناکام اشغالگری کرانه باختری رود اردن می باشد. اگر چه این موضوع بنا به سرشت نحس صهیونیسم جهانی موجب شگفتی نیست اما موجب غفلت اراده های الهی مقاومت و این شبکه الهی برای در هم شکستن خیالات آن رژیم کودک کش و آمریکای جنایتکار و «ترامپ احمق» برای تنفس مصنوعی طرح شکست خورده معامله قرن نخواهد شد.
در ادامه این بیانیه آمده است: امسال در حالی به استقبال پاسداشت روز جهانی قدس می رویم که جبهه مقاومت، زنده تر، قوی تر، بالنده تر و با انگیزه تر برای خروج نیروهای تروریست آمریکایی اراده الهی خود را به کار خواهد گرفت.

تلاش مجلس یازدهم برای مقابله با تحرکات رژیم صهیونیستی
ابراهیم عزیزی منتخب مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی نیز در پیامی به مناسبت روز جهانی قدس ضمن گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید سلیمانی‌ و شهدای گرانقدر مدافع حرم اظهارکرد: تحرکات نظامی و سیاسی رژیم غاصب صهیونیستی در سال های اخیر به همگان ثابت کرد که این رژیم جعلی، جز دشمنی با جهان اسلام هویت دیگری ندارد.
منتخب مردم شیراز در مجلس یازدهم گفت: از آنجا که امپریالیسم جهانی همواره به دنبال توطئه برای جدایی فلسطین از جهان اسلام است، کسانی که به دنبال توافق های جعلی تحت عنوان توافق قرن هستند، بدانند انقلاب اسلامی بیش از چهار دهه است که دست آنها را خوانده و به پشتوانه مردمی بصیر، توطئه های شوم آنها را نقش برآب می کند.
عزیزی افزود: با توجه به شرایط فعلی جامعه در پی شیوع بیماری کرونا ضمن تقدیر از جامعه درمانی، امسال به دلیل شرایط موجود و اهمیت سلامت مردم، آیین روز قدس متفاوت از سال های گذشته اجرا می شود و در این راستا جهان اسلام گوش به سخنان گوهربار رهبرمعظم انقلاب اسلامی خواهد سپرد تا مانند همیشه بیانات ایشان چراغ راه مسایل و مباحث دنیای اسلام باشد.
وی ادامه داد: در این راستا نمایندگان مردم در مجلس یازدهم نیز تمام تلاش خود را به منظور مقابله با تحرکات رژیم غاصب و جعلی صهیونیست در منطقه در حوزه قانون گذاری به کار خواهد بست تا بیش از پیش این رژیم جعلی و کودک کش را در انزوای سیاسی قرار دهند.

حمایت جامعه پزشکی فارس از آرمان مردم فلسطین
همچنین کانون بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با صدور بیانیه ای به مناسبت روز جهانی قدس، حمایت خود را از مردم فلسطین اعلام کرد.
در این بیانیه گفته شده است: آزادی قدس شریف و تلاش برای زوال و نابودی قطعی اسرائیل و محو غده سرطانی منطقه را همچنان اولویت اول جهان اسلام دانسته و هر اقدامی که امت اسلامی را از موضوع فلسطین منحرف سازد، محکوم می‌کنیم.
کانون بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این بیانیه ضمن محکوم کردن ترور سردار شهید حاج «قاسم سلیمانی» که نمادی از استکبار ستیزی و عدالت خواهی بود، تاکید کرده است: به فضل الهی شهادت سرباز ولایت و امت اسلامی، حاج «قاسم سلیمانی» و دیگر فرزندان تربیت یافته در مکتب ولایت فقیه و مقاومت اسلامی، بر خلاف نیت و غایت این اقدام شوم، فصل نوین و گشاینده جبهه ‌های جدیدی در روند مقاومت ضد صهیونیستی و مقابله باتروریست‌های متجاوز و اشغالگر آمریکایی و اسرائیلی در منطقه خواهد گردید.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز و دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در این دانشگاه نیز در بیانیه‌هایی به مناسبت روز جهانی قدس، بار دیگر حمایت خود را در دفاع از مظلوم و ایستادگی در برابر ظالم اعلام کردند.

نه ویروس کرونا و نه هیچ چیز دیگر نمی تواند در حمایت از فلسطین مانع ایجاد کند
دادگستری کل استان فارس نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد: گرامیداشت روز جهانی قدس در بیش از یکصد کشور جهان نشان می‌دهد که مساله قدس به گفتمان جهانی تبدیل شده است و روند بیداری ملت‌ها در این مساله رو به فزونی است و انشاءالله دیر یا زود قبله اول مسلمین به آغوش امت باز خواهد گشت و حلاوت صهیونیست‌ها و اربابان آنها به تلخی تاریخی تبدیل خواهد شد.
در این بیانیه آمده است:  نه ویروس کرونا و نه هیچ چیز دیگری نمی‌تواند در راه حمایت از کشور فلسطین، آزادی فلسطین و همراهی با جبهه مقاومت مانع افکنی کند.

به دلیل شیوع ویروس کرونا و وجود محدودیت در برگزاری تجمعات فیزیکی، اجتماع بزرگ حامیان فلسطین در روز جهانی قدس به صورت مجازی برگزار خواهد شد.
مردم انقلابی ایران و سایر آزادی خواهان جهان جهت حضور در این اجتماع می توانند با مراجعه به سایت بین المللی و چند زبانه www.qudsday.net ضمن ثبت نام در کنار دیگر ملت های جهان در این اجتماع و پویش با شکوه جهانی شرکت کرده و روز جهانی قدس و مساله فلسطین را گرامی دارند.

پیش از این نصرت الله لطفی قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفته است: در سال جاری به دلیل شیوع ویروس کرونا و محدودیت های ناشی از این بیماری امکان برگزاری مراسم شایسته و گسترده روز جهانی قدس در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به صورت راهپیمایی سراسری در کشور مقدور نخواهد بود ولی به دلیل ضرورت زنده نگه داشتن این روز ویژه برنامه استثنایی خواهیم داشت .
وی افزود: ساعت ۱۲ روز جمعه همزمان با روز جهانی قدس، رهبر معظم انقلاب با جهان اسلام سخن خواهند گفت که این برنامه به صورت زنده از شبکه های تلویزیونی و رادیویی پخش می شود. در همین راستا برای بهره حداکثری از سخنان رهبر معظم انقلاب در هیچ نقطه ای از کشور هیچ برنامه ای تحت عنوان روز قدس نخواهیم داشت.

در همین حال، مدیر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان فارس روز پنجشنبه اعلام کرد:در تمام مناطق استان که مجاز به برگزاری نماز جمعه هستند، نمازگزاران بدون خروج از مصلاها و با حذف برنامه راهپیمایی، به نمایندگی از سایر شهرهایی که فعلا امکان اقامه نماز جمعه ندارند، به نشانه انزجار از استکبار جهانی فریاد مرگ بر اسراییل و مرگ بر آمریکا سرخواهند داد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها