دست‌های مهربان ۱۱۴ بسته معیشتی بین نیازمندان شیراز توزیع کردند

شیراز - ایرنا- سرپرست بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان شعبه شیراز با بیان اینکه فعالیت‌های خیرخواهانه این بنیاد در روزهای همه گیری کرونا دوچندان شده است افزود: همزمان با ماه مبارک رمضان ۱۱۴ بسته معیشتی با مشارکت و همراهی نیکوکاران بین نیازمندان در شیراز توزیع شده است.

هانیه ماژور روز پنج شنبه با اشاره به وضعیت روی داده در شرایط همه گیری کرونا در  شیراز و سایر شهرها افزود: کرونا باعث تعطیلی بسیاری از کسب و کارها  و رکود فعالیت اصناف شده است، از این رو برای حمایت از مددجویان بنیاد نیکوکاری  دست های مهربان ، طرح " کرونان"، توسط این بنیاد در کشور راه اندازی شد و شیراز نیز در این عرصه با مشارکت  همراهی نیک اندیشان تلاش‌های فراوانی برای کمک به افراد نیازمند داشته است.

سرپرست بنیاد نیکوکاری  دست های مهربان  شعبه شیراز یادآور شد: زنان سرپرست خانوار و ایتام که به خاطر همه گیری کرونا وضع معیشتی آنان به مشکل برخورده است، جزو جامعه هدف ما بودند و عمده کمک ها به این خانواده ها شده است.

وی با اشاره به اینکه از بازیگران، فوتبالیست ها و مسئولین کشوری و استانی برای شرکت در طرح  کرونان آستین همت بالا زدند گفت: در این زمینه فرهنگ سازی شده  و مردم با حمایت و همدلی و با یاری رساندن به مددجویان به میدان آمده اند ، در شیراز ۷۰۰ نفر در قالب ۱۱۴ خانوار تحت پوشش این بنیاد هستند که هزینه های امرار معاش، هزینه مسکن، هزینه تحصیل فرزندان و درمان آنان را بنیاد تامین می کند که این هزینه ها را از طریق کمک های مردمی جمع آوری می کنیم.

ماژور با بیان اینکه یک هزار عدد ماسک و ۵۰۰ لیتر مواد ضدعفونی کننده بین مددجویان توزیع شده است اظهار کرد: توزیع غذای گرم در ۲ مرحله در مناطق محروم شیراز انجام شد و حدود ۳۰۰ وعده غذا در ماه مبارک رمضان نیز بین نیازمندان توزیع شد.

وی با اشاره به اینکه در ماه مبارک رمضان همچنین سبد کالای رمضانیه بین نیازمندان توزیع شده اضافه کرد: ۱۱۴ بسته  رمضانیه  بین خانوارها توزیع شد که شامل مرغ، برنج، ماکرونی، سویا، عسل، خرما، نان، رب گوجه، قند و شکر، حبوبات و رشته پلویی بود ، مواد شوینده شامل پودر رختشویی  ، صابون، مابع دستشویی، مایع ظرفشویی و شامپو هم در کنار این بسته ها بین مددجویان بنیاد توزیع شده است.

ماژور با اشاره به اینکه هنرمندان و بازیکنانی همچون  مهدی فقیه ،  گوهر خیراندیش ،  مهرزاد معدنچی ،  حامد فقیهی ،  سید کمال علوی  و  شاهین طاهری  جزو حامیان استان فارسی این بنیاد هستند، افزود: این بنیاد از سال ۸۶ شروع به فعالیت کرده و در کشور یک هزار و ۵۰۰ خانوار  تحت پوشش دارد ،  ۱۴ شعبه و ۲ مرکز نگهداری در کشور وجود دارد که شعبه شیراز از سال ۹۳ شروع به کار کرده است.

وی با اشاره به اینکه هدف بنیاد رسیدن خانواده های تحت پوشش به خودکفایی است گفت: باید شرایطی برای مددجویان ایجاد شود که آنها به مشکل برخورد نکنند و این افراد روی پای خود بایستند، در هفت سال گذشته تاکنون حدود ۱۴۰ نفر سرپرست خانوار در شیراز توانمند و از چرخه حمایتی خارج شدند. 

اخبار مرتبط