فرماندار گناباد خواستار تسریع تکمیل کشتارگاه جدید دام در این شهر شد

گناباد- ایرنا- فرماندار گناباد گفت: با توجه به مشکلات وجود کشتارگاه دام در داخل این شهر، انتقال آن به خارج شهر و سرعت بخشی به تکمیل کشتارگاه جدید از نیازهای اساسی شهروندان به شمار می‌رود.

حامد قربانی روز پنجشنبه در جریان بازدید مسوولان طرح مثلت توسعه اقتصادی گناباد از روند احداث کشتارگاه جدید این شهر افزود: باید با رفع موانع و اهتمام بیشتر مسوولان ذیربط و تکمیل این واحد، کشتارگاه فعلی سریعتر به خارج شهر انتقال یابد.

وی ادامه داد: طرح کشتارگاه جدید دام در گناباد به عنوان یکی از ۱۶ طرح اقتصادی در تفاهمنامه مثلث توسعه اقتصادی در اولویت رسیدگی قرار گرفت و باید با رفع موانع اجرای آن و همکاری بیشتر مسوولان در زمان کوتاه تکمیل شود.

فرماندار گناباد گفت: احداث کشتارگاه جدید دام این شهرستان از سال ۱۳۹۷ در جاده گناباد به بجستان آغاز و تاکنون برای اجرای آن ۱۷ میلیارد ریال با مشارکت شهرداری و بخش خصوصی هزینه شده است.

وی افزود: پیشرفت فیزیکی کشتارگاه گناباد در ابتدای انعقاد تفاهمنامه مثلث توسعه اقتصادی ۵۰ درصد بود که با پیگیری مسوولان ذیربط هم اکنون به ۸۵ درصد افزایش یافته است.

وجود کشتارگاه در داخل شهر طی ۲۰ سال گذشته به یکی از دغدغه‌های مهم شهروندان گناباد از جمله ساکنان کوی شرقی این شهر تبدیل شده و معضلات بهداشتی و زیست محیطی به دنبال داشته است.
مرکز شهرستان ۹۰ هزار نفری گناباد در ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =