۸۰ میلیارد ریال کالای قاچاق توسط پلیس کرمانشاه کشف شد

کرمانشاه- ایرنا- فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از اجرای دومین طرح بزرگ مبارزه با قاچاق کالا و ارز خبر داد و گفت: در این طرح حدود ۸۰ میلیارد ریال انواع کالای قاچاق باتلاش ماموران پلیس استان و کارهای اطلاعاتی کشف شد.

سردار «علی اکبر جاویدان» روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از جمله کشفیات های صورت گرفته می توان به کشف ۶۳۱ راس دام، یک هزار و ۹۵۰ عدد ماسک، ۹ هزار بسته توتون، ۳۷ هزار و ۱۴ عدد انواع لوازم خانگی و ۲ هزار و ۷۴۰ عدد دارو اشاره کرد.

وی ادامه داد: کشف ۲۱۳ هزار نخ سیگار، ۴۰ قطعه ماهی، ۴۰۰ لیتر گازوییل، پنج تن کودشیمایی، ۳ تن ذرت، ۷۱۴ عدد انواع لوازم یدکی خودرو، ۱۷ قبضه اسلحه شکاری و جنگی و ۴۶ عدد فشنگ از دیگر کشفیات انجام شده بوده است.

سردار جاویدان تصریح کرد: ارزش محموله های کشف شده طبق نظر کارشناسان به حدود ۵۲ میلیارد ریال می رسد.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه یادآوری کرد: در همین راستا ۳۸ پرونده تشکیل و به مراجع قضایی ارسال، ۳۹ قاچاقچی دستگیر و ۱۹ خودروی متعلق به آنها توقیف و روانه پارکینگ شد.

وی ادامه داد: همچنین طی ۷۲ ساعت اخیر پلیس کرمانشاه با انجام کارهای اطلاعاتی و در عملیاتی مشترک با پلیس لرستان موفق به کشف یک هزار و ۴۵۲ جفت کفش، ۵ هزار و ۹۷۸ عدد انواع لوازم آرایشی و بهداشتی، ۴۳۶ طاقه پارچه به متراژ ۲۸ هزار و ۹۰۲ متر و ۳۳۹ عدد هدفون بلوتوثی شد.

سردار جاویدان در پایان ارزش این محموله را نیز طبق نظر کارشناسان ۲۸ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: مبارزه با پدیده قاچاق و دستگیری قاچاقچیان جزو اولویت های امسال پلیس کرمانشاه است.