فعالیت ۳۰ رشته ورزشی در چهار شهرستان خراسان شمالی مجاز شد

بجنورد- ایرنا- مدیرکل ورزش و جوانان خراسان شمالی گفت: بر اساس مجوز دانشگاه علوم پزشکی و تاییدیه وزارت ورزش فعالیت ۳۰ رشته ورزشی در شهرستان‌های مانه و سملقان، اسفراین، شیروان و گرمه مجاز شناخته شد.

کوروش بهادری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ورزشکاران این شهرستان ها که جزو شهرهای زرد از نظر شیوع کرونا در استان هستند می توانند با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در این رشته ها فعالیت داشته باشند.

وی افزود: در حوزه باشگاه ها نیز فقط در رشته آمادگی جسمانی آن هم با تعداد محدود امکان ورزش وجود دارد.

بهادری خاطرنشان کرد: این در حالی است که بازگشایی سالن های ورزشی در شهرستان های بجنورد، رازوجرگلان، جاجرم و فاروج تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

وی اظهار داشت: در صورتی که مدیران فضاهای ورزشی و باشگاه ها نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی کوتاهی کرده و تخلف داشته باشند در سریع ترین زمان نسبت به برخورد جدی و حتی پلمب اقدام خواهد شد.

معاون توسعه ورزشی اداره کل ورزش و جوانان خراسان شمالی نیز در خصوص ضوابط بازگشایی مجدد باشگاه‌های ورزشی استان گفت: باتوجه به شیوع بالای بیماری کرونا در برخی شهرهای استان و قرمز بودن وضعیت این چهار شهرستان بازگشایی سالن‌های ورزشی در این شهرها ممنوع است.

محمد بروحی افزود: بر اساس پروتکل های ابلاغی علوم پزشکی استان فعالیت در سایر شهرها با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی ابلاغی علوم پزشکی استان در رشته های کم خطر اعلام شده بلامانع است.  

  وی با بیان اینکه دستورالعمل و پروتکل های بهداشتی به تمامی شهرستان های مجاز ارسال شده است، اظهار داشت: تمام باشگاه‌داران و مسوولان اماکن ورزشی دولتی و خصوصی در شهرستان های مجاز  باید اطلاعات خود را در سامانه خود اظهاری سلامت به نشانی salamat.gov.ir ثبت‌نام کنند.

بروحی افزود: پیرو ابلاغیه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، فعالیت باشگاه‌های ورزشی رشته‌های انفرادی و غیر گروهی که ارتباط فردی زیادی در آن ورزش‌ها وجود ندارد با رعایت دستورالعمل های بهداشتی در سراسر کشور مجاز است.

وی افزود: تنیس، تنیس روی میز، وزنه برداری، بدمینتون، قایقرانی انفرادی، دوومیدانی، اسکیت، بولینگ، تیراندازی، تیراندازی با کمان، سوار کاری، اتومبیلرانی و موتورسواری، دوچرخه سواری، کوهنوردی، گلف، جهت یابی، اسکی، پیاده روی،  بازی‌های فکری، طناب زنی، ورزش‌های طبیعی، ماهیگیری ورزشی، فریزبی، یوگا، ورزش تفریحی مهارت فردی، ورزش آمادگی جسمانی فدراسیون ورزش‌های همگانی، غواصی، دارت، پتانگ و شطرنج رشته‌های ورزشی هستند که فعالیت آنها مجاز است و تمام باشگاه‌ها موظف هستند پیش از آغاز فعالیت، در سامانه سلامت وزارت بهداشت ثبت نام کنند.

وی اظهار داشت: با توجه به اهمیت رعایت نکات بهداشتی تمام باشگاه‌ها به طور دقیق نظارت خواهند شد.

خراسان شمالی ۲۹ هزار ورزشکار سازمان یافته دارد که در قالب ۴۹ هیات ورزشی فعالیت دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =