۱ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۰۳
کد خبرنگار: 911
کد خبر: 83795982
۰ نفر

برچسب‌ها

بازگشایی مشروط موزه‌ها و اماکن تاریخی قزوین

قزوین - ایرنا - مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی قزوین گفت: موزه‌ها و اماکن تاریخی قزوین پس از تعطیلات عید فطر در صورت مساعد بودن شرایط و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی پذیرای بازدیدکنندگان هستند.

علیرضا خزائلی  روز پنج شنبه با اعلام این خبر گفت: در جلسه ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا موضوع بازگشایی موزه‌ها و اماکن تاریخی سطح استان  مورد بررسی قرار گرفت و مصوب شد این اماکن بعد از تعطیلات عید سعید فطر در صورت مساعد بودن شرایط با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و در قالب بازدیدهای انفرادی میزبان علاقمندان و بازدیدکنندگان باشند.

وی اظهار داشت: همچنین بر اساس مصوبات ستاد استانی مقابله با کرونا بازدید از قلعه حسن صباح و حضور در منطقه گردشگری دریاچه اوان همچنان ممنوع است و ارئه خدمات به گردشگران در این مناطق نیز بعد از تعطیلات عید فطر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی امکان‌پذیر خواهد بود.

این مسوول افزود: ارائه خدمات حضوری به گردشگران در مجتمع‌های خدمات رفاهی و واحدهای پذیرایی بین‌راهی سطح استان نیز مانند رستوران‌های درون شهری با رعایت کامل فاصله‌گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی مصوب توسط پرسنل و مراجعین بعد از ماه مبارک رمضان آغاز خواهد شد.

خزائلی ادامه داد: هتل‌ها و مراکز اقامتی رسمی سطح استان شامل هتل‌ها، مهمانپذیرها و هتل آپارتمان‌ها نیز با ۵۰ درصد ظرفیت و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ابلاغی پذیرای گردشگران خواهند بود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قزوین با بیان اینکه سلامت گردشگران و هم استانی‌ها در اولویت قرار دارد،یادآور شد: امیدواریم با همراهی مردم و مهار کامل بیماری کرونا بار دیگر شاهد حضور بی‌شمار گردشگران در موزه‌ها، آثار تاریخی و تاسیسات گردشگری استان باشیم.

فعالیت تاسیسات گردشگری و اماکن تاریخی قزوین پس از شیوع کرونا در اوایل اسفند ماه به حالت تعطیل درآمده بود.


 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =