نخستین سند توسعه محله در طرح بازآفرینی مشهد آماده شد

مشهد-ایرنا- فرماندار مشهد گفت: سند توسعه محله طرق به عنوان نخستین محله هدف طرح بازآفرینی محلات مشهد آماده شده است.

محمد رضا هاشمی روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: ۲۸ دفتر تسهیلگری در ۲۸ محله در مشهد به فعالیت مطالعاتی در راستای طرح بازآفرینی محلات این کلانشهر مشغولند که ۲۳ دفتر توسط شهرداری، سه دفتر توسط اداره کل راه و شهرسازی و ۲ دفتر نیز در حوزه اجتماعی فرمانداری مشهد تشکیل شده است.

مسوول ستاد بازآفرینی شهرستان مشهد ادامه داد: دفاتر تسهیل گری یاد شده در مناطق کم برخوردار و حاشیه شهر تشکیل شده و در حوزه کالبدی و توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در حال انجام کارهای تحقیقاتی بوده و سند توسعه را در هر محله تهیه می کنند.
هاشمی افزودگفت: پس از تدوین سند توسعه محله طرق با تدبیری جدید جلسه ستاد بازآفرنی به همراه مسوولان ۱۸ دستگاه عضو ستاد در این محله تشکیل شد که علاوه بر بازدید میدانی از محله، کمیته‌ای نیز برای پیگیری مصوبات تشکیل شد.

هاشمی افزود: بیش از ۳۰ هزار نفر از جمعیت هدف در طرح بازآفرینی محله طرق زیر پوشش قرار می گیرند و اکنون دستگاه های عضو ستاد با توجه به سند توسعه مکلف به تدوین طرح ها در لایه دستگاهی هستند.

وی ادامه داد: اسناد و طرح‌های دستگاه‌های ۱۸ گانه عضو ستاد با برنامه کوتاه و بلند مدت ارائه می شود و آنچه مهمتر از دریافت بودجه و اعتبارات دستگاهی است برنامه های پیشنهادی دستگاه های ذی ربط است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =