‌خون شهید سلیمانی به نابودی اسراییل جهش می‌دهد

تهران- ایرنا- رئیس مرکز مطالعات عالی انقلاب اسلامی دانشگاه تهران گفت: خون سردار شهید قاسم سلیمانی و شهدای مقاومت به تشکیل کشور اسلامی فلسطین و نابودی رژیم صهیونیستی جهش می‌دهد.

محمود واعظی با اشاره به روند برگزاری روز قدس در جهان به خبرنگار معارف ایرنا گفت: خون سردار شهید قاسم سلیمانی و شهدای مقاومت به حوزه مقاومت جهش می دهند و تا کنون نیز این گونه بوده است. در واقع خون این شهیدان یک حلقه پیش برنده مجموعه مقاومت به طرف نابودی اسراییل و تشکیل کشور اسلامی فلسطین است.

وی افزود: بعد از گذشت ۴۰ سال که مساله روز قدس در جهان مطرح شده، امروزه این موضوع به خوبی جا افتاده و همه مسلمانان در گوشه و کنار جهان روز قدس را برگزار می کنند که تبلیغ و ترویج این موضوع با تلاش های نمایندگان فرهنگی و علمی و سفیران جمهوری اسلامی در خارج از کشور همراه بوده است.

مشاور بین  الملل معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: در روزگاری طرح مساله قدس سختی هایی داشت ولی امروز این مساله در جهان به گونه ای مطرح می شود که بعضی کشورها جلودار روز قدس هستند و امکانات ملی و محلی خود را برای هر چه بهتر برگزاری این روز به کار می گیرند.

وی تاکید کرد: امروز روزنه ای برای تحقق طرح رهبر معظم انقلاب مبنی بر تبدیل ظلم ستیزی صهیونیست ها و جهانخوارگی ابرقدرت ها به قدرت قاهره مظلومان و پیشکسوتان از جمله فلسطینیان مظلوم ایجاد شده و امیدواریم در عرصه جدید که پیکره مقاومت در مجموعه کشورهای اسلامی مانند تونس، مصر و کشورهای منطقه بوجود آمده،  مجموعه هسته مقاومت بتواند این سخن رهبر انقلاب را تسریع کند که رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید.

واعظی با اشاره به وضعیت جهان در دوران کرونا و برگزاری مراسم روز قدس گفت: در فضای مجازی بیش از برنامه های حقیقی می توان کار کرد. چون این فعالیت ها ماندگارتر است. امروز شبکه های اجتماعی فراوانی وجود دارد و رهبر انقلاب نیز بر فعالیت در این فضا بسیار تاکید دارند.

وی افزود: بسیاری از سازمان ها و نهادها حتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این زمینه بی اطلاع هستند و سرمایه گذاری هم نمی کنند. طرح سازمان مجازی را در سال ۸۸ به آیت الله عراقی رئیس وقت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ارائه دادم و تاکید کردم که همیشه نمی توان برای اجرای برنامه ها به کشورهای دیگر رفت و آمد داشته باشیم.

رئیس مرکز مطالعات عالی انقلاب اسلامی دانشگاه تهران ادامه داد: شیوع ویروس کرونا و تعطیل شدن بسیاری از برنامه ها باعث شد تا استفاده از فضای مجازی جدی گرفته شود و در همین فضای مجازی می توان بهترین تبلیغات را برای دفاع از قدس و تحقق سرزمین فلسطین انجام داد. مثلا در روزهای گذشته شاهد برگزاری همایش فلسطین در فضای مجازی بودیم و روز جمعه نیز در برخی کشورها مانند هندوستان این برنامه ها به صورت مجازی برگزار می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =