فعالیت تمامی اماکن ورزشی تحت نظارت افسران کنترل سلامت انجام می‌شود

تهران- ایرنا- ستاد مقابله با کرونا درورزش در ادامه اطلاعیه‌های آموزشی و پیشگیرانه در رابطه با کرونا اعلام کرد فعالیت تمام باشگاه‌ها و اماکن ورزشی تحت نظارت افسران کنترل سلامت فدراسیون پزشکی ورزشی و هیات‌های تابعه آن انجام می شود.

در این اطلاعیه آمده است: برابر ابلاغیه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آخرین تصمیمات در خصوص از سرگیری فعالیت‌های ورزشی به این شرح اعلام می شود:

1-هیچ محدودیتی در بازگشایی اماکن و سالن های ورزشی در  تمامی رشته‌های ورزشی در مناطق سفید وجود ندارد.

2-شروع فعالیت باشگاه‌های بدنسازی به طور انفرادی و دیگر رشته‌های ورزشی انفرادی و استخرهای روباز در مناطق زرد با رعایت پروتکل‌های بهداشتی منعی ندارد.

3-در شهرهای قرمز، رشته‌های انفرادی با تماس متوسط مانند بدنسازی و پرورش اندام با تاییدیه فضای فیزیکی توسط مرکز بهداشت شهرستان دانشگاه‌های علوم پزشکی یا دفاتر خدمات سلامت از اول خرداد ماه منعی ندارد.

4-فعالیت رشته‌های ورزشی پر برخورد و تیمی در شهرهای زرد و قرمز همچنان ممنوع است.

5-قبل از شروع به کار همه کارکنان شاغل در اماکن ورزشی انجام تست PCR الزامی است.

6-پذیرش ورزشکاران مشکوک و بیمار در همه اماکن ورزشی ممنوع است.

7-ثبت نام تمام باشگاه‌های ورزشی در سامانه وزارت بهداشت به نشانی قبل از بازگشایی الزامی است.

8-برگزاری مسابقات در هر شهری که بازگشایی انجام شده است، منوط به تاییدیه معاونت بهداشت وزارت بهداشت است.

در ادامه این اطلاعیه تصریح شده است: فعالیت ورزشی در تمام اماکن ورزشی فوق بایستی با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و دستورالعمل‌های بهداشتی انجام شود.

ستاد مقابله با کرونا در ورزش تصریح کرد: فعالیت تمام باشگاه‌ها و اماکن ورزشی تحت نظارت افسران کنترل سلامت فدراسیون پزشکی ورزشی و هیات‌های تابعه آن انجام می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =