۱ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۴۶
کد خبرنگار: 804
کد خبر: 83795927
۰ نفر

برچسب‌ها

ارتش لیبی مواضع نیروهای حفتر در شهر ترهونه را بمباران کرد

تهران- ایرنا- نیروی هوایی دولت وفاق لیبی مواضع و تجهیزات شبه نظامیان وابسته به ژنرال خلیفه حفتر را در شهر ترهونه واقع در جنوب طرابلس پایتخت بمباران کرد.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، سرهنگ محمد قنونو سخنگوی ارتش لیبی اعلام کرد: در حمله شب گذشته، مواضع شبه نظامیان تروریستی وابسته به حفتر، تجهیزات نظامی و یک خودروی حامل مهمات آنها در شهر ترهونه هدف قرار گرفت.

وی افزود: نیروی هوایی ارتش، عملیات دیدبانی و شناسایی را بر فراز آسمان شهر ترهونه طبق برنامه های نظامی ادامه می دهد.

ارتش لیبی در چند روز گذشته به پیروزی هایی علیه شبه نظامیان حفتر دست یافته است.

عناصر وابسته به حفتر در این مدت ضربات سنگینی را در  تمامی شهرهای ساحل غربی تا مرز تونس و همچنین پایگاه راهبردی الوطیه و شهرهای بدر و تیجی (شمال غرب) متحمل شده اند.

آزاد سازی پایگاه الوطیه (دوشنبه) از سوی نیروهای دولت وفاق لیبی بعد از سقوط شهر غریان در ماه ژوئن، دومین سقوط اتاق اصلی عملیات شبه نظامیان حفتر در این منطقه به شمار می رود.

 حفتر در آوریل ۲۰۱۹ (فروردین- اردیبهشت ۹۸) حمله‌ای را برای تسخیر شهر طرابلس انجام داد و منجر به درگیری شدید و کشته شدن بیش از هزار نفر شد.

تحلیلگران سیاسی می‌گویند باز پس گیری الوطیه توسط دولت وفاق ملی به نیروهای آن اجازه می‌دهد تا به طور کامل بر روی اخراج جنگجویان حفتر در جنوب طرابلس تمرکز کنند.

لیبی تولید کننده بزرگ نفتی از سال ۲۰۱۱ (۹۰-۱۳۸۹) پس از سقوط معمر قذافی دیکتاتور لیبی همچنان درگیر جنگ داخلی است. از آن زمان دولت وفاق ملی در طرابلس و نیروهای متحد حفتر همراه با ارتش ملی در شرق کنترل اوضاع را در دست دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =