۱ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۱۸
کد خبرنگار: 2144
کد خبر: 83795926
۰ نفر

برچسب‌ها

شکستگی ساعت آبی هرسین تکذیب شد

کرمانشاه- ایرنا- رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرسین، شکستگی ساعت آبی این شهرستان را تکذیب کرد و گفت: خبر منتشره در یکی از کانال‌های محلی مبنی برشکستگی بخشی از ساعت آبی و بی‌توجهی به این اثر تاریخی صحت ندارد.

علی شعبانی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در سال ۱۳۹۶ طرح ساماندهی پارک توسط پژوهشکده میراث فرهنگی کشور و بانظارت معاونت میراث فرهنگی استان و شهرداری هرسین انجام شد.
وی ادامه داد: ضمن داشتن نرده و حصار، این اثر تحویل شهرداری هرسین بوده و کار نظافت و نگهداری آن توسط شهرداری انجام می شود.
شعبانی با بیان اینکه صبح امروز پنجشنبه اول خرداد ۹۹ از مکان فوق بازدید بعمل آمد و هیچ گونه صدمه‌ای به آثار وارد نشده است، اضافه کرد: درون ساعت آبی تمیز و مرتب بوده و پارکبانان زحمتکش نیز بصورت مستمر مشغول نظافت این بوستان هستند.
رییس میراث فرهنگی هرسین در ادامه با بیان اینکه بوستان سراب هرسین یکی از مناطق نمونه گردشگری شهر هرسین می باشد، آثار تاریخی دوره ساسانی را شامل می شود، اطهارداشت: از جمله آثار می توان به دیواره سنگی فراتاش یا فرهاد تراش، دروازه سنگی و ساعت آبی اشاره کرد که از زمان‌های گذشته محل تقسیم آب بود که بصورت چهار تا نهر آب برای آبیاری باغات و محصولات کشاورزی از آن بهره برداری می‌شده است.
در روزهای اخیر کانال خبری محلی مدعی شد که چندین سنگ بزرگ در حوض ساعت تاریخی پارک شهر هرسین افتاده و بخشی از ساعت نیز دچار شکستگی شده است.
شهرستان هرسین با ۸۵ هزار نفر جمعیت در ۴۴ کیلومتری شرق کرمانشاه واقع شده است.