۱ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۲۵
کد خبرنگار: 1825
کد خبر: 83795889
۰ نفر
استعدادیابی ایجاد اشتغال در سه روستای پایلوت ریگان انجام می‌شود

کرمان - ایرنا - فرماندار ریگان گفت: استعداد یابی و ایجاد اشتغال در قالب طرح نجات در سه روستای پایلوت این شهرستان اجرا می‌شود.

امین باقری روز پنجشنبه در نشست برنامه‌ریزی کارگروه کشاورزی ریگان افزود: طرح اشتغالزایی در قالب طرح نجات جهاد دانشگاهی، فنی و حرفه ای و جهاد کشاورزی بر اساس شرایط منطقه در روستاهای هدف اجرایی خواهد شد.

وی ادامه داد: این طرح های اشتغالزایی در بخش های کشاورزی، دامپروری و اشتغال هایی که بر اساس استعداد منطقه باشند اجرایی می شود.

فرماندار ریگان اظهار داشت:  یکی از روستاهای مد نظر اجرای طرح اشتغالزایی  روستای هدف گردشگری علی آباد پشت ریگ این شهرستان است اظهار داشت: با شناسایی منطقه و استعدادهای موجود آن طرح اشتغالزایی در قالب گردشگری برنامه ریزی و اجرایی می شود.

باقری، ریگان را قطب استبرق در شرق استان کرمان برشمرد و گفت: یکی از استعدادهای اشتغالزایی در یکی از روستاهای هدف ریگان تولید استبرق است.

وی بیان داشت: طرح های اشتغالزایی با هم افزایی و در کنار آن اجرای طرح های کوتاه مدت می توانند در زمینه اشتغال در این روستاها نقش بسزایی ایفا کند.

فرماندار ریگان عنوان کرد: ۹۸ درصد اقتصاد شهرستان ریگان بر پایه کشاورزی بنا شده که با ایجاد صنایع کشاورزی در این روستاها می توانیم اشتغال هایی را در این روستاها ایجاد کنیم.

ریگان با ضریب محرومیت هشت محرومترین شهرستان در استان کرمان است.

ریگان تا مرکز استان کرمان ۲۸۵ کیلومتر فاصله دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =