۴۰ سری جهیزیه به نوعروسان سروآباد تحویل شد

سنندج - ایرنا - مراسم پنجمین مرحله از اهدای جهیزیه به نوعروسان نیازمند توسط سپاه در شهرستان سروآباد در قالب ۴۰ سری روز پنجشنبه با حضور مسوولان محلی برگزار شد.

فرمانده سپاه ناحیه سروآباد در مراسم اهدای این جهیزیه‌ها اظهار داشت: سپاه در راستای تشویق و ترویج سنت حسنه ازدواج و ترغیب جوانان به این سنت اقدام به اهدای جهیزیه به نوعروسان نیازمند کرده و در این راستا سپاه طی ۵ مرحله اقدام به اهدای ۱۱۲ سری جهیزیه به نوعروسان کرد که ارزش آنها ۱۵ میلیارد ریال بوده است.

سرهنگ جعفر غفاریان افزود: مرحله پنجم اهدای جهیزیه امروز انجام شد که ۴۰ سری به ارزش ۴۰۰ میلیون تومان است که هر سری شامل یخچال، تلویزیون، بخاری، لباسشویی، آبگرمکن، فرش و اجاق گاز است.

فرمانده سپاه سروآباد اضافه کرد: سپاه در کنار تامین امنیت و آرامش جامعه محرومیت زدایی و کمک به اقشار آسیب پذیر جامعه را در اولویت کاری خود قرار داده که یکی از این اقدامات حمایت از نوعروسان و نو دامادان است که توانایی تامین جهیزیه و اجناس ضروری زندگی مشترک را ندارند.

غفاریان یادآور شد سپاه سروآباد در ماه مبارک رمضان نیز سه هزار و ۲۰۰ بسته معیشتی را در بین خانوارهای بی بضاعت و نیازمند جامعه که در بحث ویروس کرونا دچار آسیب شده بودند، توزیع کرد.

وی تاکید کرد: ارزش هر بسته غذایی که شامل برنج، روغن، گوشت مرغ، گوشت قرمز، ماکارونی، رب گوجه فرنگی و خرما بود ۳۰۰ هزار تومان بود که در مجموع بیش از ۹۰۰ میلیون تومان برای این منظور هزینه شد.

شهرستان سروآباد با ۲ بخش مرکزی و اورامان و جمعیتی افزون بر ۵۲ هزار نفر در فاصله ۹۰ کیلومتری از غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده و ۲۴ کیلومتر مرز با کشور عراق دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha