۱ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۵۹
کد خبرنگار: 2298
کد خبر: 83795743
۰ نفر

برچسب‌ها

هوای تهران سالم است

تهران- ایرنا- کیفیت هوای پایتخت امروز پنجشنبه با غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بر روی شاخص ۷۸ در شرایط قابل قبول(سالم) قرار دارد.

به گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، همچنین میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ١١ امروز با ۸ واحد افزایش بر روی ۷۸ قرار گرفت.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۴۴ و منواکسید کربن با شاخص ۲۳ بوده است.

بر این اساس، ایستگاه‌های تربیت مدرس(منطقه۶) با شاخص ۱۰۹، شهرداری(منطقه ۱۱) با شاخص ۹۹ و شریف(منطقه ۲) با شاخص ۹۷ بیشترین آلایندگی را در سطح مناطق شهر تهران طی ۲۴ ساعت گذشته داشتند.

همچنین ایستگاه‌های شهرداری (منطقه۱۵) با شاخص۳۹، شهرک چشمه(منطقه۲۲) با شاخص۴۶ و پونک(منطقه ۵) با شاخص ۵۰ دارای کمترین آلایندگی طی این مدت است.

شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =