کرونا و افزایش مسمومیت با الکل در استان مرکزی

اراک - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اراک گفت: پنج نفر در استان مرکزی در روزهای اخیر با مصرف الکل دچار مسمومیت شدند و باور نادرست استفاده از الکل در مبتلانشدن به کرونا سبب افزایش مسمومیت‌ها شده است.

ب️ه گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اراک،سید محمد جمالیان افزود: یکی از این پنج نفر به دلیل تاخیر در اعزام به بیمارستان، بینایی خود را از دست داد.

وی اظهار داشت: گسترش برخی باورهای غلط از جمله تاثیرات نوشیدن الکل و یا ترکیباتی از آن در پیشگیری و درمان کرونا، این حوادث را ایجاد کرده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اراک گفت: مصرف الکل به شکل خوراکی هیچ کمکی به نابودی ویروس کرونا و ایمنی بدن نمی‌کند.

دکت ر جمالیان افزود: با شیوع ویروس کرونا و شایعه پراکنی برخی از افراد سودجو، در برخی از استان‌ها شاهد بالا بودن تلفات و مسمومیت با مصرف الکل بوده ایم.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اراک گفت: در چند روز گذشته برخی افراد به بیمارستان‌های استان مراجعه کرده اند که در اثر مصرف الکل دچار مسمومیت شده‌اند.

دکتر جمالیان افزود: مردم نباید در استفاده از هر نوع الکلی برای ضدعفونی کردن زیاده روی کرده و به اصطلاح‌" دوش الکلی" بگیرند چراکه شستن مداوم و اصولی دست ها و کاهش تماس با دیگران اصلی ترین روش پیشگیری از ابتلا به کرونا است.

استان مرکزی با یک میلیون و ۴۱۴ هزار نفر جمعیت با ۱۲ شهرستان دارای ۲۰ بیمارستان فعال با یکهزار و ۹۴۵ تخت مصوب و ۷۵۰ تخت فعال در قالب ۸۵ بخش درمانی است.

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز سه شنبه آخرین آمار ابتلای قطعی به ویروس کرونا را در ایران  ۱۳۹ هزار و ۵۱۱ تن اعلام کرد.

کیانوش جهانپور گفت: تاکنون از جمع این تعداد بیمار با محاسبه ۵۷ فوتی در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به هفت هزار و ۵۰۸ نفر رسید.

به گفته وی از دوشنبه تا سه‌شنبه و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، هزار و ۷۸۷ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شدند و از بین مبتلایان جدید، ۳۵۲ مورد بستری و هزار و ۴۳۵ مورد از افراد در تماس با مبتلایان بودند که شناسایی شدند.

به گفته جهانپور تاکنون ۱۰۹ هزار و ۴۳۷ تن از بیماران ، بهبود یافته و ترخیص شده‌اند و همچنین ۲۵۶۷ تن از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =