۵۴۰ بازرسی از مراکز تولیدی مواد آرایشی و بهداشتی استان مرکزی انجام شد

اراک - ایرنا - معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی گفت: ۵۴۰ مورد بازرسی در ایام شیوع ویروس کرونا از مراکز تولیدی مواد آرایشی و بهداشتی و داروخانه‌های این استان انجام شد.

دکتر «عباس علیمرادیان» روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در این مدت بازرسان حوزه  غذا و داروی استان  ۳۰۰ مورد بازرسی از داروخانه‌های خصوصی، ۴۰ بازرسی از داروخانه‌های دولتی و ۲۰۰ مورد از مراکز تولیدی مواد آرایشی و بهداشتی انجام دادند.

وی اظهار داشت:  بسیاری از واحدها و افراد در ایام شیوع کرونا اقدام به تولید مواد ضدعفونی کننده و الکل در استان کردند که با نظارت بازرسان و کارشناسان  با مواردی که مطابق با پروتکل‌های بهداشتی نبود برخورد شد.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت:  بازار عرضه مواد ضدعفونی و الکل اکنون تا حدودی کنترل شده و برای فصول پاییز و زمستان که احتمال شیوع احتمالی و آمار بالای کووید ۱۹  وجود دارد، تامین و ذخیره سازی مناسب دارویی، ماسک، دستکش و محلول‌های ضد عفونی برنامه‌ریزی می‌شود.

علیمرادیان افزود: ۳۰۰ هزار ماسک در بخش خصوصی و ۶۰۰ هزار عدد ماسک در بخش دولتی تولید و توزیع شده و اکنون بازار استان برای این محصول بهداشتی اشباعشده و تناسب عرضه و تقاضا ایجاد شده است.

وی اظهار داشت: ۵۶۵ مکان عمومی این استان در بازه زمانی شیوع ویروس کرونا به‌علت رعایت نکردن شیوه‌نامه‌های بهداشتی تعطیل شدند.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی اراک خاطرنشان کرد: در این مدت  ۱۹ هزار و ۷۲۲ واحد  صنفی و خدمات عمومی استان با مشارکت ۱۴۵ بازدید شده و ارزیابی بهداشتی شدند.

علیمرادیان افزود: ۳۴ هزار و ۴۱۶ بازرسی  از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی در استان انجام گرفت که ۵۹۸ واحد به علت رعایت نکردن توصیه‌های بهداشتی مهر و موم شد.

وی اظهار داشت: 9 هزار و ۴۴۹ کارگاه در این مدت بازرسی شد که 240 مورد از این اماکن اخطار گرفتند و هفت واحد متخلف به دادگاه  معرفی شدند.

کرونا  که ویروس عامل آن از طریق ریز قطرات فرد آلوده در هوا و نیز اشیای آلوده منتقل می‌شود و هنوز  دارو و واکسن مشخصی برای آن  شناسایی نشده است،   اواسط ماه دسامبر (۲۴ آذر ۹۸) در شهر ووهان در مرکز چین گزارش شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =