۸۱ واحد مسکونی برای مددجویان کمیته امداد بانه احداث می‌شود

سنندج - ایرنا - رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) بانه گفت: امسال ۸۱ واحد مسکونی از محل اعتبارات کمیته امداد و سازمان برنامه و بودجه برای مددجویان فاقد مسکن این شهرستان، احداث می‌شود.

جلال فرقانی عصر چهارشنبه در نخستین جلسه تامین مسکن محرومین شهرستان اظهار داشت: ۷۵ واحد مسکونی که اعتبارات ۵۰ درصد این واحدها توسط سازمان برنامه و بودجه و ۵۰ درصد نیز توسط کمیته امداد تامین می‌شود و ۶ واحد نیز از محل اعتبارات کمیته امداد احداث خواهد شد.

وی افزود: برای احداث مسکن محرومین ۴۲۰ میلیون ریال اعتبار برای هر واحد مسکونی توسط کمیته امداد هزینه می‌شود که ۳۰۰ میلیون ریال به صورت تسهیلات و ۱۲۰ میلیون ریال به صورت کمک بلاعوض به متقاضیان پرداخت می‌شود.

کارشناس عمران اداره مسکن و شهرسازی بانه نیز در این جلسه گفت: در شرایط فعلی زمینی برای واگذاری به کمیته امداد امام خمینی (ره) وجود ندارد و در سنوات گذشته ۶ قطعه زمین به این نهاد واگذار شده که ۲۴ واحد مسکونی در این زمین‌ها احداث شد.

کمال خدری اضافه کرد: علاوه بر این در مسکن مهر عثمان آباد ۱۲ واحد و مسکن مهر جاده سردشت ۳۶ واحد به مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) بانه واگذار شده است.

وی یکی از مشکلات مسکن مهر محله عثمان آباد را تعهدات پیمانکاران اعلام کرد و  اظهار داشت: با توجه به تعهد پیمانکارو افزایش تسهیلات و سهم آورده متقاضی، این واحدها باید تا پایان امسال به بهره برداری برسد.

خدری تاکید کرد: عملیات احداث مسکن مهر عثمان آباد بانه سال ۸۹ آغاز شده که در طرح اولیه این پروژه ۵۳۶ واحد بود که به ۲۸۸ واحد کاهش یافت.  

شهرستان مرزی بانه با ۱۵۸ هزار نفر جمعیت در ۲۷۰ کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =