مردم عید فطر در خانه بمانند

اهواز - ایرنا - سازمان معلمان ایران شعبه خوزستان با اشاره به بحرانی بودن شرایط استان ناشی از گسترش ویروس کرونا و قرارگیری در آستانه عید فطر از مردم، بزرگان و شیوخ قبایل استان درخواست کردند که در خانه بمانند.

به گزارش ایرنا سازمان معلمان ایران شعبه خوزستان پنجشنبه طی بیانیه ای ضمن اعلام نگرانی خود نسبت به گسترش شیوع ویروس کرونا در استان اعلام کرد: نظر به افزایش دید و بازدیدها برای تبریک عید و افزایش تجمعات، رشدِ بیماری در میان بزرگسالان و دیگر افراد دارای زمینه، افزایش خواهد یافت  و قطعا موجب بروز ناراحتی های زیاد و از دست رفتن بسیاری از عزیزان خواهد شد لذا رعایت شرایط و ضوابط فاصله گذاری اجتماعی و جلوگیری از شکل گیری تجمعات گروهی در استان می تواند نخستین گام جهت حذف رشد این بیماری باشد.

در این اطلاعیه آمده است: بیماری جدیدی که همه نقاط جهان را درنوردیده نتیجه بروز ویروس ناشناسی به نام کووید ۱۹ است که تاکنون صدها هزار نفر از مردم جهان را به کام مرگ کشانده و در کشور ما و به تبع آن استان ما نیز از این واقعه مستثنی نشده و هم‌ اینک  خوزستان یکی از بحرانی ترین شرایط تاریخ خود و بدترین وضعیتِ ابتلا را در میان استانهای کشور  به خود اختصاص داده است.

در ادامه این بیانیه  با اشاره به وظایف و مسئولیتهایی ذاتی شهروندان آمده است: مطابق دستورات دین مبین اسلام، در جهت حفظ سلامتی خود و دیگران  بکوشیم و هم دیگر را به رعایت اصول بهداشتی نه فقط توصیه کنیم بلکه یاری گر هم و غمخوار همدیگر باشیم.

در این بیانیه تاکید شده است:  نخبگان، بزرگان و شیوخ قبایل از مردم و نزدیکان خود بخواهند تا پروتکل های بهداشتی و سفارشات پزشکی را به احسنِ وجه رعایت کنند  و در این بسیج همگانی طلیعه دار مبارزه با این بیماری و وضعیت پیش آمده باشند و دست به دست هم دهیم و تمام تلاشمان را به کارگیریم تا خود و خانواده و اطرافیانمان را به عنوان سفیران سلامت به دانش و تجهیزات لازم در این زمینه مجهز کنیم تا در کمترین زمان ممکن، شر این ویروس را از سر استانمان کم کنیم.

در پایان این بیانیه  یادآور شده:  بدیهی است که بدون یک انسجام و همراهی تمام قد قادر به کنترل این بیماری نخواهیم شد و لاجرم ادامه این وضع منجر به اتصال به ماه های بعد و بعدتر خواهد شد و در پاییز و زمستان آینده، باید منتظر یک فاجعه انسانی و شرمساری تاریخی باشیم.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha