مجلس یازدهم کاهش درامدهای دولت را مد نظر قرار دهد

تهران-ایرنا- منتخب مردم سقز در مجلس یازدهم گفت:مجلس باید کاهش درآمدهای دولت را مد نظر قرار دهد و کمیسیون های تخصصی با عنایت به این مساله برای تحقق جهش تولید برنامه ریزی کنند.

بهزاد رحیمی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا اظهار داشت: در شرایطی که مردم با مشکلات اقتصادی ناشی از شیوع کرونا مواجه هستند، انتظارات خاصی از مجلس یازدهم برای حل مشکلات خود دارند.

وی با اشاره به رایزنی‌ها برای انتخاب رییس و هیات رییسه مجلس یازدهم گفت: کاندیداهای ریاست مجلس جلسات متعددی داشته‌اند و رایزنی‌ها در این رابطه ادامه دارد و در عین حال، حاشیه‌هایی درست شده است اما جای تصمیم گیری درباره این موضوع صحن خود مجلس است.

منتخب مجلس یازدهم با بیان اینکه مجلس یازدهم محکوم به موفقیت است، درباره نقش و قدرت رییس مجلس در مجلس آینده تصریح کرد: هیچ کدام از نماینده‌ها نماینده‌تر نیستند و یکی از موفقیت‌های مجلس یازدهم می تواند انتخاب درست رییس مجلس به عنوان سکاندار این نهاد باشد.

رحیمی به انتخاب هیات رییسه و رییس مجلس در روز هشتم خرداد توسط نمایندگان در صحن علنی مجلس اشاره کرد و گفت: عملکرد مثبت کاندیداهای ریاست مجلس و سوابق و تجربیات آنهاست که روز هشتم تصمیم نمایندگان را رقم خواهد زد. بنابراین پیشداوری‌ها درباره اینکه چه کسی رییس مجلس یازدهم خواهد شد، زیاد است و مطمئنا مجلس یازدهم تصمیم درست را خواهد گرفت.

منتخب مجلس یازدهم با اشاره به صدمه دیدن بخشی از  کسب و کارها در اثر شیوع ویروس کرونا خاطرنشان کرد: مجلس آینده با توجه به شرایط خاصی که کرونا پیش آورده، جدا از رسالت‌های اصلی که هر مجلس دارد باید وضعیت معیشت محرومین را اولویت قرار دهد.

رحیمی، بیکار شدن بخشی از مردم را یادآور شد و گفت: باید در دوران پساکرونا به وضعیت بیکاران و برای بازگشت آنها به کار تلاش کنیم.در عین حال نباید از شعار سال که بر «جهش تولید» تاکید دارد نیز غفلت کنیم و بسته سیاستی را باید در کمیسیون های مجلس تهیه کنیم که هم بتواند معیشت مردم را بهبود بخشد و هم شعار سال را تحقق بخشد.

رحیمی خواستار اصلاح قوانین مربوط به فضای کسب و کار و تقویت زیرساخت های تولید در کشور شد و افزود: مجلس باید برای کمک به کارفرمایان برخی از قوانین مربوط به کسب و کار را اصلاح کند.

مجلس جایگاه مقتدرانه‌ای در قانون اساسی دارد

وی به کاهش درآمدهای دولت اشاره و اضافه کرد: کمیسیون‌های تخصصی مجلس به ویژه کمیسیون‌های مربوط به اقتصاد و بودجه باید موضوع کاهش درآمدهای دولت در سال ۹۹ توجه داشته باشند و با این ملاحظه جهش تولید و بهبود معیشت مردم را پیگیری کنند.

 منتخب مجلس یازدهم از عضویت خود در فراکسیون زاگرس‌نشینان و فراکسیون مناطق محروم خبر داد و گفت: این فراکسیون‌ها با هم همپوشانی هم دارند و خود زاگرس‌نشینان هم از مناطق محروم محسوب می‌شوند و اهداف مشترکی برای محرومیت زدایی از این مناطق دارند.

رحیمی درباره حمایت فراکسیون زاگرس‌نشینان یا فراکسیون مناطق محروم از کاندیداهای ریاست مجلس نیز گفت: مشخصا رایزنی خاصی برای ریاست مجلس نداشته‌ایم و همه افرادی که برای نامزدی ریاست مجلس کاندید شده‌اند از یک طیف و دلسوز نظام و از ذخایر انقلاب هستند.

وی با بیان اینکه هرکدام از کاندیداهای ریاست مجلس، توانمندی‌هایی دارند، گفت: کاندیداهای ریاست مجلس در حال رایزنی هستند و مطمئنم هر کدام انتخاب شوند، مجلس یازدهم موفق خواهد بود زیرا از یک طیف هستند و دل در گرو نظام و انقلاب و رهبری و مردم دارند.

این نماینده مجلس یازدهم درباره اظهار بی‌اطلاعی برخی نمایندگان مجلس دهم از اصلاح قیمت بنزین نیز گفت: من نمی‌توانم این توجیه را بپذیرم؛ مجلس و نماینده‌ها جایگاه خوبی دارند و این صحبت بنیانگذار انقلاب اسلامی امام خمینی(ره) که فرمودند مجلس در راس امور است، حاکی از اقتدار آن است.

رحیمی با بیان اینکه مجلس در هر موضوعی می‌تواند ورود کند، تصریح کرد: قوه مقننه از جهاتی جایگاه برجسته ای در میان سه قوه دارد زیرا تمام مصوبات قوه قضائیه و قوه مجریه نیاز به تصویب مجلس دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =