رونق مشاغل خانگی اهالی فرهنگ و هنر فارس در سال ۱۳۹۸

شیراز- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس گفت: در سال ۹۸ تعداد ۱۱۲ مجوز مشاغل خانگی فرهنگ و هنر در این استان صادر شده است.

صابر سهرابی، چهارشنبه با اشاره به اینکه یکی از راه‌های تحقق سیاست‌های رونق اقتصاد فرهنگ و هنر، توسعه مشاغل کوچک و متوسط به طور عام و توسعه مشاغل خانگی به طور خاص است، افزود: هدف این مشاغل، افزایش درآمد و ثروت اهالی فرهنگ، ادب و هنر است، از همین رو با هدف ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی، افزایش خوداشتغالی و درآمدزایی توسط هنرمندان در سال ۱۳۹۸ برای ۱۱۲ نفر از متقاضیان مجوز فعالیت صادر شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس اظهار داشت: همچنین ۶ میلیارد و ۸۲۰ میلیون ریال تسهیلات قرض‌الحسنه با تایید کارگروه اشتغال اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و شهرستان‌ها، تصویب شد و متقاضیان استفاده از این تسهیلات به بانک‌های رفاه و توسعه تعاون معرفی شده‌اند.

دبیر شورای فرهنگ عمومی فارس با بیان اینکه کسب و کار و مشاغل خانگی یکی از زمینه‌های افزایش مشارکت مردم در اقتصاد است، گفت: این راهکار از جمله اقدامات مناسب برای توسعه اشتغال‌های خُرد و متوسط به ویژه برای بیکارانی است که دارای مهارت کافی در انجام برخی از کارها هستند، اما به دلیل بازار نامناسب اشتغال نمی‌توانند جذب بازار شوند.

وی بیان داشت: در این زمینه، ۹ طرح مشاغل خانگی پشتیبان و ۱۰۳ طرح مشاغل خانگی مستقل هستند.

سهرابی ادامه داد: مجوزهای فعالیت مشاغل خانگی بخش فرهنگ و هنر به‌ صورت مشترک با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان، در ۹ رسته و در ۱۳۴ رشته شغلی صادر می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ایجاد کارگروه فرهنگی ستاد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) گفت: برای گرامیداشت سی و یکمین سالگرد رحلت امام (ره) آیین خوشنویسی از اشعار امام (ره) با همکاری انجمن خوشنویسان شعبه شیراز، پرداختن نشریات به موضوع امام (ره) و اندیشه‌های بنیانگذار انقلاب اسلامی در نشریات چاپی و فضای مجازی به گونه گسترده و مسابقه کتاب «برساحل صحیفه» نگاهی به اندیشه امام (ره) در مورد جوانان نیز در نظر گرفته شده است.

سهرابی بیان کرد: تهیه عکس‌نوشت و کلیپ کوتاه با موضوع امام (ره) و ۱۵ خرداد و انتشار در فضای مجازی، کانال‌ها و گروه‌های استانی، همچنین مسابقه کتابخوانی استانی آنلاین «یاد یار مهربان» به مناسبت سی و یکمین سالروز رحلت امام خمینی امام مهربانی‌ها، رونمایی پوستر جشنواره فیلم کوتاه شیراز و انتشار فراخوان برگزاری مسابقه وصیت‌نامه حضرت امام (ره) و انتشار فراخوان طراحی مد و لباس از دیگر فعالیت‌های حوزه فرهنگ و هنر استان در این ایام است.

امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی پس از سال‌ها مجاهدت در راه اسلام و رهبری انقلاب اسلامی اواخر شب سیزدهم خرداد سال 1368 در تهران به ملکوت اعلی پیوست.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =