رونق مشاغل خانگی اهالی فرهنگ و هنر فارس در سال ۱۳۹۸

شیراز- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس گفت: در سال ۹۸ تعداد ۱۱۲ مجوز مشاغل خانگی فرهنگ و هنر در این استان صادر شده است.

صابر سهرابی، چهارشنبه با اشاره به اینکه یکی از راه‌های تحقق سیاست‌های رونق اقتصاد فرهنگ و هنر، توسعه مشاغل کوچک و متوسط به طور عام و توسعه مشاغل خانگی به طور خاص است، افزود: هدف این مشاغل، افزایش درآمد و ثروت اهالی فرهنگ، ادب و هنر است، از همین رو با هدف ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی، افزایش خوداشتغالی و درآمدزایی توسط هنرمندان در سال ۱۳۹۸ برای ۱۱۲ نفر از متقاضیان مجوز فعالیت صادر شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس اظهار داشت: همچنین ۶ میلیارد و ۸۲۰ میلیون ریال تسهیلات قرض‌الحسنه با تایید کارگروه اشتغال اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و شهرستان‌ها، تصویب شد و متقاضیان استفاده از این تسهیلات به بانک‌های رفاه و توسعه تعاون معرفی شده‌اند.

دبیر شورای فرهنگ عمومی فارس با بیان اینکه کسب و کار و مشاغل خانگی یکی از زمینه‌های افزایش مشارکت مردم در اقتصاد است، گفت: این راهکار از جمله اقدامات مناسب برای توسعه اشتغال‌های خُرد و متوسط به ویژه برای بیکارانی است که دارای مهارت کافی در انجام برخی از کارها هستند، اما به دلیل بازار نامناسب اشتغال نمی‌توانند جذب بازار شوند.

وی بیان داشت: در این زمینه، ۹ طرح مشاغل خانگی پشتیبان و ۱۰۳ طرح مشاغل خانگی مستقل هستند.

سهرابی ادامه داد: مجوزهای فعالیت مشاغل خانگی بخش فرهنگ و هنر به‌ صورت مشترک با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان، در ۹ رسته و در ۱۳۴ رشته شغلی صادر می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ایجاد کارگروه فرهنگی ستاد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) گفت: برای گرامیداشت سی و یکمین سالگرد رحلت امام (ره) آیین خوشنویسی از اشعار امام (ره) با همکاری انجمن خوشنویسان شعبه شیراز، پرداختن نشریات به موضوع امام (ره) و اندیشه‌های بنیانگذار انقلاب اسلامی در نشریات چاپی و فضای مجازی به گونه گسترده و مسابقه کتاب «برساحل صحیفه» نگاهی به اندیشه امام (ره) در مورد جوانان نیز در نظر گرفته شده است.

سهرابی بیان کرد: تهیه عکس‌نوشت و کلیپ کوتاه با موضوع امام (ره) و ۱۵ خرداد و انتشار در فضای مجازی، کانال‌ها و گروه‌های استانی، همچنین مسابقه کتابخوانی استانی آنلاین «یاد یار مهربان» به مناسبت سی و یکمین سالروز رحلت امام خمینی امام مهربانی‌ها، رونمایی پوستر جشنواره فیلم کوتاه شیراز و انتشار فراخوان برگزاری مسابقه وصیت‌نامه حضرت امام (ره) و انتشار فراخوان طراحی مد و لباس از دیگر فعالیت‌های حوزه فرهنگ و هنر استان در این ایام است.

امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی پس از سال‌ها مجاهدت در راه اسلام و رهبری انقلاب اسلامی اواخر شب سیزدهم خرداد سال 1368 در تهران به ملکوت اعلی پیوست.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha