رییس اوقاف اهل سنت عراق: عادی سازی با رژیم صهیونیستی حرام است

بغداد- ایرنا- رییس دیوان اوقاف اهل سنت عراق که از علمای دین برجسته این کشور نیز به شمار می رود تاکید کرد که همه طوایف و مذاهب اسلامی، عادی سازی با رژیم صهیونیستی را حرام می‌دانند.

«شیخ عبداللطیف الهمیم» بعد از ظهر امروز چهارشنبه در نشست بین المللی گرامیداشت روز قدس که به صورت ویدئو کنفرانس با حضور فرماندهان محور مقاومت برگزار شد گفت: همه مذاهب و طوایف اسلامی از نحله ها و مدارس مختلف، هرگونه عادی سازی با رژیم صهیونیستی را حرام می دانند.
وی روز قدس را یکی از روزهای مهم سال دانست و گفت که روز قدس تنها یک روز گذارا در تاریخ امت اسلامی نیست بلکه قدس کلید آزادی منطقه است.
الهمیم تلویحا به سیاست های «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا در قبال فلسطین و قدس شریف انتقاد کرد و گفت که نباید اجازه داد تا کسی تصور کند که حق تصرف در مالکیت تاریخی قدس شریف دارد.
وی همچنین خاطر نشان ساخت که نباید به ذهن کسی خطور کند که دیگر راه آزادی قدس شریف بسته شده است.
به گفته وی، هرچه زمان بگذرد، بلکه هرچه بیشتر خون در خاک قدس شریف بر زمین می ریزد، این امر همه پرسی تازه ای بر هویت عربی و اسلامی قدس است.
این روحانی برجسته اهل سنت عراق با تاکید بر اینکه تا آخرین نفس برای آزادی قدس شریف می جنگیم و آن را هرچه زمان بگذرد بالاخره آزاد می کنیم گفت: قدس شریف بدون جنگ و تنها تکیه بر دعا و مناجات آزاد نمی شود.
شیخ الهمیم با بیان اینکه قدس خواهر بغداد، کوفه، بصره، موصل و القاهره است تاکید کرد که قدس شریف با شجاعت مردان مقاومت و خون آنها آزاد خواهد شد.
وی تاکید کرد که مردان مقاومت خانه به خانه و آجر به آجر و گلدسته گلدسته قدس شریف را روزی آزاد خواهند کرد و این روز خیلی دور از دسترس نیست.
رییس دیوان اوقاف اهل سنت عراق ادامه داد که جای تاسف و اندوه دارد که برخی می خواهند موازین و ارزش ها را تغییر بدهند.
به گفته وی، امروز شرایط در منطقه به جایی رسیده که خیانت به ارزش و ثوابت امت اسلامی و عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی، کاری ملی قلمداد می شود و هر کس که به آن اعتراض کند، خائن شمرده می شود.
الهمیم ادامه که جای اندوه است که مقاومت، جنایت محسوب می شود و رژیم غاصب صهیونیستی، از نظر برخی ها دوست منطقه تلقی شده است.
 وی در خصوص طرح معامله قرن نیز تاکید کرد که معامله قرن یک طرح خیانتگرانه است که با شکست مواجه خواهد شد.
این روحانی برجسته اهل سنت عراق تاکید کرد که تروریسم ساخته و پرداخته رژیم صهیونیستی است و هرگونه عادی سازی روابط با این رژیم غاصب خیانت به ثوابت و ارزش های دینی، اخلاقی و قانونی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =