استاندار همدان: ۱۰ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان طرح «جهش تولید» بهره‌برداری می‌شود

همدان- ایرنا- استاندار همدان گفت: ۱۰ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان طرح در سالی که به نام جهش تولید مزین شده، همسو با پیام رهبر معظم انقلاب در این استان بهره‌برداری می‌شود.

سید سعید شاهرخی شامگاه چهارشنبه در جلسه اعضای شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان همدان بیان کرد: برای امسال بهره برداری از ۶۵ طرح همسو با جهش تولید پیش بینی شده که بیشتر این طرح ها مربوط به بخش خصوصی است.

وی اضافه کرد: علاوه بر طرح های یاد شده ۸۶ طرح در زمینه عمرانی به ارزش ۶ هزار میلیارد تومان در دست اجرا است که امید می رود بخشی زیادی از این طرح ها نیز تا پایان سال بهره برداری شود.

استاندار همدان یادآوری کرد: سال گذشته سال سختی برای بخش خصوصی و دولت بود چرا که با سیل شروع شد و اصلاح قیمت بنزبن، انتخابات مجلس و کرونا را در این سال داشتیم همچنین فشار تحریم دشمن بسیار زیاد بود.

شاهرخی اضافه کرد: با وجود افزایش فشار دشمن، بستن راه های اقتصادی و تبادلات مالی اما همه مردم با تمام وجود تلاش کردند و در این بین بخش خصوصی با فداکاری وارد میدان شد و دولتمردان نیز به پشتیبانی از این بخش پرداختند.

وی خاطر نشان کرد: آمریکا درصدد برگزاری جشن فروپاشی اقتصاد ایران در آبان سال ۹۷ بود ولی تلاش بخش خصوصی در دوره های مختلف حتی در جریان شیوع کرونا و دور زدن تحریم ها این نقشه دشمن را نقش بر آب کرد.

استاندار همدان فعال بودن واحدهای تولیدی در جریان شیوع کرونا، تولید اقلام بهداشتی مورد نیاز کشور و رسیدن به شرایط صادرات این اقلام را نتیجه تلاش بخش خصوصی و افتخار بزرگی برای کشور و بخش خصوصی دانست.

شاهرخی ادامه داد: در برابر دشمن ۲ راه حل تسلیم و مقاومت در پیش است که ملت ایران به ویژه فعالان اقتصادی بخش خصوصی در صف اول مقاومت ایستادند و مسوولان نیز از پست و مقامشان برای حمایت از این بخش که همان حمایت از مردم است استفاده کردند.

وی با بیان اینکه فعالان بخش خصوصی همدان باید همواره مسوولان را حامی و در کنار خود بدانند اظهار داشت: با وجود محدودیت ها و گیرهای قانونی در انجام برخی کارها ولی بخش خصوصی خستگی ناپذیر کارها را دنبال کرد.

استاندار همدان تاکید کرد: مدیران اجرایی این استان باید ریسک پذیر باشند حتی به قیمت از دست دادن پست و مقامشان باید از بخش خصوصی حمایت کنند و از اجرای هر کاری که موجب چرخش چرخ اقتصاد می شود دریغ نکنند.

شاهرخی درباره وضعیت شیوع کرونا در استان گفت: هم اینک شهرستان اسدآباد در وضعیت سفید و مابقی شهرستان های این استان در وضعیت زرد قرار دارند و بنا نداریم با عادی جلوه دادن وضعیت استان، شرایط را به وضعیت نامناسب و قرمز بازگردانیم.

وی همراهی مردم در مقابله با کرونا را نشان از فرهنگ اهالی این استان دانست و اضافه کرد: اتحادیه ها و صنوف با تعطیل کردن کار خود ستاد مقابله با کرونا را در پیشگیری از شیوع این ویروس یاری کردند و هم اینک میزان مبتلایان به کرونا در همدان به کمتر ۶ نفر در روز رسیده است.

بالاترین مقام اجرایی استان همدان با بیان اینکه جامعه هتلداران نیز همکاری خوبی در این طرح داشتند از بازگشایی غار علیصدر و تله کابین با مصوبه ستاد کرونا و در نظر گرفتن پروتکل های پیش بینی شده خبر داد.

شاهرخی تصریح کرد: عده ای در داخل و خارج درصدد این بودند که علاوه بر مصیبت کرونا مصیبت فروپاشی اقتصاد را نیز رقم برنند و شبکه ای در کشور دنبال تعطیلی کشور بودند و طرح سه فوریتی تعطیلی یک ماهه کشور را ارئه کردند.

وی ادامه داد: تعطیلی یکماه کشور به معنای مواجهه با هفت میلیون بیکار و لشکری از گرسنگان بود بنابراین رییس جمهوری در برابر این طرح مقاومت کرد و اجازه تعطیلی بسیاری از واحدها را نداد در غیر اینصورت علاوه بر تامین اقلام مورد نیاز بهداشتی برای تامین مایحتاج روزمره نیز با مشکل مواجه می شدیم.

استاندار همدان گفت: تصمیم های مصوبات اتخاذ شده در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی باید اجرایی شود و اجرا نشدن ۴۰ مصوبه از ۱۳۰ مصوبه این شورا در سال گذشته قابل قبول نیست.

شاهرخی خواستار تعیین تکلیف مصوبات اجرا نشده این شورا، مشخص شدن دستگاه کم کار، شناسایی موانع پیش روی طرح ها و رفع آنها شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha