۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۱۰
کد خبرنگار: 2448
کد خبر: 83795355
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

ترامپ: نشست گروه هفت در کمپ دیوید برگزار شود

تهران- ایرنا- خبرگزاری فرانسه در خبر فوری به نقل از دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا گزارش داد: نشست گروه هفت به جای ویدئو کنفرانس می‌تواند در کمپ دیوید برگزار شود.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، ترامپ با تغییر تصمیم خود برای برگزاری نشست گروه هفت به صورت ویدئو کنفرانس، در توییتر نوشت: این نشست می‌تواند به صورت حضوری در مقر کمپ دیوید برگزار شود. 

رییس جمهوری آمریکا افزود: بهبودی از بیماری همه گیری ویروس کرونا به اندازه کافی خوب پیش می‌رود که احتمالاً می‌تواند گردهمایی عظیم دیپلماتیک (گروه هفت) به صورت حضوری انجام شود. 

ترامپ در ادامه تاکید کرد: اکنون که کشور ما در حال بازگشت به وضعیت سابق است من در حال تصمیم گیری برای برنامه ریزی مجدد برای نشست گروه هفت در همان تاریخ مشابه در ایالت واشنگتن دی سی در مقر کمپ دیوید هستیم. 

نشست گروه هفت که امسال به میزبانی آمریکا برگزار می‌شود، قرار بود در ماه ژوئن (خرداد) در مقر کمپ دیوید برگزار شود. اما در ماه مارس (فروردین) کاخ سفید اعلام کرد که به دلیل همه گیری بیماری کووید 19 این نشست از راه دور برگزار می‌شود. 

کشورهای گروه هفت شامل انگلی، کانادا، فرانسه، آلمان، ایتالیا، ژاپن و ایالات متحده می‌شوند که چهل و پنجمین نشست این گروه در سال گذشته در فرانسه برگزار شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =