۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۰۶
کد خبرنگار: 1014
کد خبر: 83795296
۰ نفر

برچسب‌ها

توزیع هفت هزار بسته معیشتی حرم رضوی در البرز

کرج - ایرنا - همزمان با شب بیست وهفتم ماه مبارک رمضان، نمایندگی آستان قدس رضوی در استان البرز طرح «سفره مهربانی» را با توزیع هفت هزار بسته معیشتی تبرکی حرم مطهر امام رضا (ع) را آغاز کرد.

مسوول نمایندگی آستان قدس رضوی در استان البرز عصر چهارشنبه در اجرای طرح سفره مهربانی بنیاد کرامت رضوی که در راستای رزمایش «مواسات، همدلی و کمک مومنانه» در حسینیه عاشقان ثارالله سپاه کرج برگزار شد، گفت: تولیت آستان قدس رضوی به منظور لبیک به مطالبه مقام معظم رهبری در رزمایش مواسات این طرح با نام امام مهربانی و اختصاص اعتبار مالی مورد نیاز اجرا شده است.

عباس قاضی خانی افزود: آستان قدس رضوی اعتبار لازم برای تامین اقلام مورد نیاز برای تهیه ۲۵۰۰ سبد معیشتی افراد نیازمند و آسیب دیده از کرونا را اختصاص داد.

وی اظهار داشت: همچنین نمایندگی آستان قدس در البرز با مشارکت خیرین و خادمیاران افتخاری و مدیران ۴۵۰۰ سبد دیگر را در ۱۳ شهر و شهرستان استان تهیه کرد که در کل به هفت هزار سبد معیشتی رسید و از آنجا که تمام آن ها به عنوان نذورات حضرت امام رضا (ع) است، متبرک شده هستند.

پخت بیش از ۲۰ هزار پرس غذای گرم توسط کانون های خادمیاری

قاضی خانی یکی دیگر از اقدامات نمایندگی های آستان قدس رضوی را خدمت خادم به مخدوم عنوان کرد و گفت: بر اساس رسالت آستان قدس که دستگیری و کمک به نیازمندان هست، برابر فرمایش مقام معظم رهبری و حکم به تولیت این آستان یکی از وظایف مهم نمایندگی ها و خادمیاران خدمت مردم به مردم بر اساس نیازهای احساس و احصاء شده است.

وی ادامه داد: از جمله این خدمات پخت بیش از ۲۰ هزار پرس غذای گرم توسط کانون های خادمیاری در سراسر استان و ذبح بیش از ۲۰ راس گوسفند نذری و عقیقه و توزیع آن ها در بین افراد محروم بوده است.

مسوول نمایندگی آستان قدس رضوی در استان البرز افزود: همچنین راه اندازی کارگاه های تولید ماسک در کانون های خادمیاری و در منازل و تولید و توزیع بیش از ۵۰۰ هزار عدد ماسک و تهیه و توزیع مواد ضدعفونی و همچنین ضدعفونی معابر و منازل از دیگر این اقدامات می باشد.

وی یکی دیگر از اقدامات موثر در استان را از ابتدای فروردین ماه تاکنون دلجویی و قدردانی از پرسنل و کادر درمانی ۱۸ بیمارستان استان با اهدای تبرکی حضرت و همچنین پخت ۴ هزار پرس غذای تبرکی در آشپزخانه های این بیمارستان ها است.

در پایان این آیین با اعلام رزمایش سفره مهربانی، توزیع ۷ هزار بسته معیشتی در سراسر استان آغاز شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =