مرحله سوم رزمایش همدلی با توزیع ۵۵۰ بسته معیشتی در رازوجرگلان

بجنورد- ایرنا- فرمانده سپاه رازوجرگلان گفت: در اجرای مرحله سوم رزمایش مواسات، همدلی و کمک مومنانه، توزیع ۵۵۰ بسته معیشتی از چهارشنبه شب در این شهرستان مرزی خراسان شمالی آغاز شد.

سرگرد یاسر قدیمی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ارزش هر بسته غذایی بیش از  ۲ میلیون ریال است که توزیع آن بین نیازمندان و آسیب دیدگان ناشی از بیماری کرونا توسط گروه های جهادی بسیج آغاز شده است.

وی با اشاره به اینکه بسته های معیشتی با حمایت سپاه شهرستان، گروه های جهادی بسیج و آستان قدس رضوی تهیه شده است، افزود:  این کالاها شامل برنج، ماکارونی، مرغ، حبوبات، رب کوجه فرنگی، کنسرولوبیا و خرما است.

سرگرد قدیمی با بیان اینکه مرحله سوم رزمایش مواسات در رازوجرگلان، به مناسبت عید سعید فطر  و روز قدس انجام می گیرد، تصریح کرد: تاکنون در مرحله اول این رزمایش۸۰۰ بسته و در مرحله دوم نیز ۵۵۰ بسته معیتشتی در ماه مبارک رمضان بین نیازمندان توزیع شده است.

فرمانده سپاه رازوجرگلان افزود: اگرچه کمیته شناسایی و پایش قرارگاه مواسات شهرستان تاکنون ۳ هزار خانوار نیازمند روستایی و آسیب دیده از کرونا را شناسایی کرده است ولی بزودی  مرحله دوم شناسایی خانواده ها از طریق معرفی معتمدان  و فرماندهان حوزه بسیج هر منطقه آغاز می شود.

رهبر معظم انقلاب اسلامی نیمه شعبان در سخنرانی خود به مشکلات و سخت شدن شرایط زندگی برخی افراد جامعه به‌علت تبعات ناشی از کرونا اشاره کرده و فرموده بودند «افرادی که توانایی و تمکن مالی دارند، فعالیت‌های وسیعی را به‌منظور کمک به نیازمندان آغاز کنند، به‌خصوص که در آستانه ماه مبارک رمضان که ماه انفاق و ایثار است، قرار داریم».

براین اساس، قرارگاه مواسات، همدلی و کمک مومنانه در همه شهرستان ها تشکیل شد.

خراسان شمالی دارای ۳۰۱ کیلومتر مرز مشترک با کشور ترکمنستان است که بیشتر این مساحت در شهرستان راز و جرگلان واقع است.

این شهرستان سه بخش و ۶ دهستان دارد و ۹۵ درصد جمعیت این منطقه روستایی هستند.

راز، مرکز شهرستان مرزی راز و جرگلان در ۱۲۰ کیلومتری مرکز خراسان شمالی قرار دارد و بیشترین تمرکز جمعیتی قوم ترکمن این استان در راز و جرگلان است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =