یک پنجم فوتبالیست‌ها در قرنطینه به فکر آسیب‌رساندن به خود افتاده‌اند

تهران- ایرنا- براساس یافته‌های یک تحقیق، بیش از یک پنجم فوتبالیست‌ها در دوران قرنطینه مرتبط با شیوع ویروس کرونا، گرفتار افسردگی شده یا به فکر آسیب رساندن به خودشان افتاده‌اند.

اتحادیه فوتبالیست های حرفه ای (PFA) در دوران قرنطینه پاندمی کرونا با ۲۶۲ تن از فوتبالیست‌های عضو این اتحادیه گفت‌وگو کرد و به این نتیجه رسید که ۵۷ بازیکن (۲۲درصد) احساس افسردگی داشته یا به فکر آسیب وارد کردن به خود بوده اند.

با این حال، ۷۲درصد احساسات معمول همچون اضطراب و عصبانیت داشته و ۶۹ درصد از مجموع فوتبالیست‌هایی که مورد مصاحبه قرار گرفتند، نسبت به شغل خود ابراز نگرانی کردند.

«مایکل بنِت» مدیر این اتحادیه گفت: بازیکنانی در این اتحادیه داریم که با دریافتی خود از این پرداخت تا پرداخت بعدی گذران زندگی می‌کنند و این (بحران) از لحاظ روحی به شدت روی آنان تاثیر گذاشته است.

وی ادامه داد: همچنین موضوعات مرتبط با سلامتی و این سوالات را از خود می‌پرسند؛ اگر به فصل برگردیم، این اتفاق شدنی است؟ بر سر خانواده‌ام چه می آید؟ و تمام «اگر و اماها» در ذهن آنان پرسه می‌زند. از بازیکنان اسبق نیز سوالی در مورد وضعیت کاری و استخدامی پرسیده شد. بسیاری از آنان خویش فرما، سرمربی، راننده تاکسی و چیزهایی از این دست هستند و آنان نیز با مشکلات عاطفی و روحی مواجه شده اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =