۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۱۳
کد خبرنگار: 2240
کد خبر: 83795248
۰ نفر

برچسب‌ها

ورزشکاران البرزی ۲ هزار و ۳۰۰ مدال کسب کردند

کرج - ایرنا - مدیر کل ورزش و جوانان البرز گفت: ورزشکاران این استان در سال ۹۸ موفق به کسب ۲هزار و ۳۰۰ مدال در سطح کشوری، آسیایی، جهانی و بین المللی شدند.

امیرغفرانی روز چهارشنبه در مجمع سالانه هیات کشتی البرز که با حضور رییس فدراسیون برگزار شد افزود: این در حالی است که سرانه ورزشی در این استان ۵۳ سانتی متر مکعب است و با همین زیر ساخت های اندک و امکانات توانستیم این میزان مدال را کسب کنیم.

وی با اشاره به ظرفیت های استان البرز از جمله مهاجرپذیری و نزدیکی به پایتخت عنوان کرد: ۴۸ هیات ورزشی در این استان مشغول به فعالیت هستند که تمام این هیات ها قهرمانان جهانی و یا آسیایی دارند.

به طور متوسط هر هفته ورزشکاران این استان بین ۲ تا ۱۰ مدال را در سطح کشوری، آسیایی و جهانی کسب می کنند.

کاهش آمار کشتی گیران البرزی 

حمید یاری رییس هیات کشتی البرز نیز در این مجمع با اشاره به کاهش کمی کشتی گیران این استان گفت:  آمار کشتی گیران بیمه شده البرز از پنج هزار و ۳۲۶ نفر در سال ۹۵ به چهار هزار و ۴۱۶ نفر در سال گذشته رسید.

وی اضافه کرد: در ورودی کشتی گیران استان با یک سیر نزولی مواجه هستیم که باید در این رابطه چاره اندیشی شود، تا از کمیت به کیفیت برسیم.

یاری با اشاره به کسب مدال های سال گذشته توسط کشتی گیران این استان اظهار داشت: ورزشکاران البرزی در سال ۹۸ موفق به کسب سه مدال جهانی، ۲ مدال آسیایی، هفت مدال بین المللی و ۱۸ مقام کشوری شدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =