۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۵۳
کد خبرنگار: 2254
کد خبر: 83795227
۰ نفر

پروندهٔ خبری

انتشار کتاب "برای قدس» در بوسنی و هرزگوین

اروپا|بلگراد-ایرنا- کتاب «برای قدس» در آستانه سالگرد روز جهانی قدس با هدف بیان آخرین تحلیل ها در خصوص وضعیت فلسطین اشغالی به همت انجمن دوستی بوسنی و هرزگوین و فلسطین منتشر شده‌است.  

به گزارش ایرنا از سفارت ایران در سارایوو، «حبیب آودو» رییس انجمن دوستی بوسنی و هرزگوین و فلسطین در مقدمه این کتاب آورده است: سرزمین فلسطین و مردم مسلمان آن برای ده ها سال است که در مرکز افکار عمومی جهان قرار دارند اما هیچکس سوال نمی کند علت این امر چیست؟ علت اصلی آن اشغال سرزمین و همچنین آزار و اذیت مردم فلسطین توسط یک دولتی جعلی و غاصب است.

وی افزود: رویکرد حیله گرانه صهیونیسم جهانی و تشکیل دولتی در درون کشور مستقلی دیگر به بهانه تجمیع آوارگان یهودی پدیده ای است که در تاریخ بشریت نمونه ای برای آن نمی توان یافت و استفاده از اصطلاح "کانون یهودیان" تنها برای فریب افکارعمومی و جذب یهودیان به این سرزمین بوده است.

وی افزود: سیاست دولت وقت انگلیس با همراهی ناسیونالیست های یهودی در تسهیل اشغال سرزمین فلسطین توسط صهیونیست ها بر کسی پوشیده نیست و کنفرانس صلح  1917 و اعلامیه بالفور اسناد غیر قابل انکاری هستند که تا ابد ننگ آن بر چهره انگلیس خواهد ماند.

وی اضافه می کند: بعد از پایان جنگ جهانی دوم، صهیونیست ها در تلاش بیشتر برای تحقق اهداف شوم خود آمریکا را جایگزین انگلیس کردند و با پشتیبانی همه جانبه آمریکا جنایات بی سابقه ای را علیه مردم مظلوم فلسطین مرتکب شدند.

در مقدمه این کتاب ضمن محکوم کردن «معامله قرن» آمده است: طرح معامله قرن ترامپ یک محور کلیدی و یک هدف غایی را دنبال می‌کند و آن هم پیاده کردن بخش اصلی پروژه صهیونیسم در فلسطین یعنی اشغال کل فلسطین تاریخی است. یعنی فلسطینی ها باید از تمام آرمان های خود دست بردارند و حاکمیت رژیم صهیونیستی بر خاک خود را به رسمیت بشناسد.

در این کتاب همچنین آمده است: آخرین جمعه ماه مبارک رمضان در سال 2020 زمانی فرا می رسد که موقعیت بیت المقدس نسبت به 70 سال اشغال در گذشته خطرناکتر است و صهیونیست ها با حمایت بی حد و حصر آمریکا بلعیدن تمام قدس را آغاز کرده اند؛ از این رو بر همه مسلمانان لازم است که به صدای مظلومیت مردم فلسطین پاسخ دهند و سکوت نکنند.  

کتاب "برای قدس" در قالب شش مقاله با عناوین؛ اسرائیل کانون یا دولتی جعلی؟، معامله قرن یا راهزنی قرن؟ و ماه رمضان و روز قدس به همراه پیوستی از  قطعنامه های سازمان ملل متحد علیه اسرائیل به قلم «حافظ حساموویچ» گردآوری، تدوین و به زبان بوسنیایی منتشر شده است.

پروندهٔ خبری

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =