۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۱۱
کد خبرنگار: 2240
کد خبر: 83795203
۰ نفر

برچسب‌ها

جمعیت کشتی گیران  ایران در حال کاهش است

کرج - ایرنا - رییس فدراسیون کشتی کشور اعلام کرد که بررسی ها بیانگر کاهش جمعیت کشتی گیران کشور بوده و با این روند ورزش کشتی ایران در سال های آینده برچیده خواهد شد.

علیرضا دبیر روز چهارشنبه در  مجمع سالانه هیات کشتی البرز گفت: در دهه ۷۰ و با جمعیت ۶۳ میلیون نفری، شمار کشتی گیران کشورمان یک میلیون نفر بود، این در حالی است که امروز در کل کشور ۴۵ هزار کشتی گیر بیمه شده داریم که اگر با همین سرعت نزولی پیش برویم، پنج تا ۱۰ سال آینده ورزش کشتی در ایران برچیده خواهد شد.

وی با بیان اینکه هیات استان ها برای استعدادیابی و افزایش کشتی گیران باید برنامه داشته باشند، اظهار داشت: نیازمند یک برنامه طلایی هستیم که  توافق نامه هایی با وزارت آموزش و پرورش داشته ایم که کانون استعدادیابی را در مدارس راه بیاندازیم، همچنین دایره طلایی نیز از دیگر برنامه های فدراسیون برای کشف استعدادهای جدید است.

دبیر با اشاره به اینکه ورزش کشتی از شهرها بیرون رفته است ، افزود: ۷۳ درصد جمعیت کشورمان را جامعه شهری تشکیل می دهند که  جامعه را از دست دادیم، کشتی به سمت جامعه روستایی رفته و به این خاطر است که می گویم در سال های آینده کشتی در کشور جمع می شود.

وی با بیان اینکه هیات های ورزشی باید در این خصوص آسیب شناسی کنند، گفت: کرونا بسیاری از کارهای ما را عقب انداخته است، در صورتی که جامعه کشتی ما یک میلیون نفر شود می توانیم تیم قهرمان دنیا باشیم، چرا که اگر از نظر کمی رشد کنیم به همان اندازه از نظر کیفی نیز ارتقاء خواهیم داشت.

رییس فدراسیون کشتی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه به مربیان بدون اینکه کارت شان تمدید نشده اجازه مربیگری نباید داد، اظهار داشت: کارت های مربیان باید به روز شود، قهرمانان ما شاید قهرمان خوبی باشند اما این دلیل نمی شود که مربی خوبی نیز باشند، باید دوره مربیگری  را طی کنند تا بتوانند مربی شوند.

دبیر با اشاره به اینکه هیات ها باید ارزشیابی های خود را عوض کنند گفت: هیاتی که کشتی گیر دوپینگی داشته باشد، امتیاز از دست می دهد، هیاتی که نتواند مربی خود را مدیریت و ورزشکاران دچار افت وزن شوند از آنها نیز امتیاز کم می کنیم، شاخص ها را عوض و کارهای ماندگار انجام دهید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =