۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۲۰
کد خبرنگار: 2862
کد خبر: 83795179
۱ نفر

برچسب‌ها

طرح پرداخت الکترونیکی کرایه تاکسی قم عملیاتی می‌شود

قم‌ – ایرنا – معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم گفت: طرح پرداخت الکترونیکی کرایه تاکسی درقم از طریق سیستم کیو. آر. کد تا یک ماه دیگر عملیاتی خواهد شد. 

عباس ذاکریان عصر چهارشنبه در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران در تالار کرامت استانداری قم، اظهار داشت: زیرساخت پرداخت الکترونیکی تاکسی‌رانی قم آماده شده و این طرح را به صورت آزمایشی در برخی از خطوط تاکسی قم انجام دادیم که موفق بود، و ظرف یک ماه آینده نیز به کل خطوط تاکسی شهر، وَن ها و تاکسی بیسیم تسری خواهیم داد و زیر ساخت پرداخت الکترونیکی از طریق کیو. آر. کد را عملیاتی می‌شود.

شش هزار تاکسی در قم فعال است.

معاون شهردار قم همچنین در خصوص اتوبوس‌رانی درون شهری قم نیز گفت: آمار جا به جایی و تعداد تراکنش ثبت شده در اسفندماه سال ۹۷ بیش از یک میلیون و ۴۰۹ هزار تراکنش بوده و این تعداد در اسفند ۹۸ به ۱۳۰ هزار تراکنش کاهش پیدا کرده‌است.

ذاکریان گفت: این کاهش تقاضا در حالی صورت گرفته که دو مرکز عمده تقاضای سفر درون شهری در قم یعنی حرم مطهر حضرت معصومه (س) و مسجد جمکران در اسفندماه گذشته باز بودند.

ذاکریان گفت: درحال حاضر برغم تعطیلی مدارس، دانشگاه ها، حوزه های علمیه، حرم مطهر و جمکران و هر چند که تقاضایی برای سفر نیست ولی آمادگی راه اندازی تعدادی از خطوط اتوبوس‌رانی که پر تقاضاتر است را داریم.

معاون شهردار قم افزود:‌توزیع ماسک و اقلام بهداشتی را نمی‌توانیم به عهده بگیریم و به دلیل نداشتن نیرو از توان اتوبوسرانی خارج است، ولی می‌توانیم در هسته مرکزی شهر و ایستگاه های تجمعی مراکزی را برای این کار در اختیار قرار دهیم.

بیش از ۳۰۰ دستگاه اتوبوس در ناوگان حمل‌ و نقل عمومی قم فعال است که ۹۵ درصد آن متعلق به بخش خصوصی می‌باشد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =