۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۱۷
کد خبرنگار: 1451
کد خبر: 83795137
۰ نفر

برچسب‌ها

هیچ‌ افزایشی در نرخ نان متصور نیست

یزد- ایرنا- فرماندار شهرستان یزد گفت: با توجه به بحران کرونا و شرایطی که مردم استان یزد و  کشور با آن روبرو هستند، هیچ‌گونه افزایشی در نرخ نان متصور نیست و از همراهی و کمک اصناف مختلف و بویژه نانوایان کمال تشکر را داریم.

سیدمحمد رستگاری روز چهارشنبه در جلسه کارگروه آرد و نان استان یزد افزود:  در بحران کرونا شاهد همراهی و کمک بسیار خوبی از جانب نانوایی‌ها بودیم و آنها نیز همراه با دیگر اصناف یاری رسان مردم بودند و حتی المقدور همه موارد بهداشتی را رعایت کردند.

وی با اشاره به اینکه نظارت کماکان در سرلوحه فعالیت‌های این شورا قرار دارد گفت: از اواخر سال گذشته که بحران کرونا اتفاق افتاد جلسات مختلفی برگزار شد و بازدیدهای زیادی صورت گرفت لذا در سال جاری نیز این نظارت‌ها بویژه در عصرها و روزهای تعطیل ادامه داشته و خواهد داشت.

فرماندار یزد افزود: خوشبختانه بخش زیادی از نانوایی‌ها موارد قانونی را رعایت کردند و طی بازدیدهایی که صورت گرفت مشکل چندانی مشاهده نشد اما در برخی موارد با پلمپ واحد نانوایی اقدام شد و نباید در این زمینه هیچ گونه مماشاتی وجود داشته باشد.

وی ادامه داد: تعداد انگشت شماری از نانوایی‌ها فعالیت خوب بقیه را تحت تاثیر قرار می‌دهند بویژه در بخش سنگک که شاهد افزایش خودسرانه قیمت‌ در تعدادی از نانوایی بودیم لذا قرار شد ورود جدی در این زمینه صورت گیرد و با قانون شکنان برخورد شود و اگر پیشنهادی در زمینه وزن چانه و یا روش پخت وجود دارد بدون افزایش قیمت به این شورا اعلام شده تا مصوب و ابلاغ شود.

رستگاری، نظارت را از مطالبات به حق مردم نسبت به نانوایی‌ها دانست و بر نظارت مستمر از نانوایی‌ها تاکید کرد و گفت: شرایط جامعه و مشکلات جدی اقتصادی که وجود دارد هر گونه افزایش قیمت نان را دور از ذهن نشان می‌دهد.

همچنین معاون اتحادیه نانوایان یزد در این  نشست اظهار داشت: علی رغم اینکه از سال گذشته تاکنون حقوق کارگر، هزینه بیمه و دیگر هزینه‌ها افزایش چندین برابری داشته ولی نرخ نان به درستی تعیین نشده و نانوایان باید همه این فشارها را تحمل کنند و نرخ نان یزد عادلانه نیست.

فرهاد شاطر غرابی افزود: چرا باید نانوا ضرر بدهد و هیچ گونه افزایشی در این زمینه صورت نگیرد و اینکه بنا به درخواست مشتری برخی از مواقع نان دو چانه پخت می‌شود و چرا باید بازرسان اصناف بدون بررسی نسبت به جریمه واحد نانوایی اقدام کنند و این ظلم مضاعف است و اگر نرخ افزایش پیدا نکند برخی از نانوایان با ضرر مواجه خواهند شد و از دولت درخواست داریم در این زمینه کمک کار نانوایی‌ها باشد.

همچنین دبیر کارگروه آرد و نان شهرستان یزد در این نشست گفت: علی رغم دغدغه نانواها و با توجه به مشکلات فعلی جامعه و دغدغه معیشت هیچ گونه افزایش قیمتی امکان پذیر نیست و اما با توجه به سیاستی که در شورای آرد و نان وجود دارد نسبت به اختصاص سهمیه تشویقی برای نانوایی‌های برتر اقدام خواهد شد.

محسن دهقان اظهار داشت: از ابتدای سال تاکنون سه جلسه شورای فنی برگزار شده و نسبت به چندین مورد صدور پروانه و تغییر مکان یا تغییر پخت و یا درخواست تمدید پروانه اقدام شده است البته برخی از واحدهای نانوایی به دلیل کیفیت بد نان و ضایعات بالا نسبت به تمدید مجوز آنها اقدام نشد و با ادامه فعالیت آنها مخالفت صورت گرفت.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =