۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۲۱
کد خبرنگار: 2164
کد خبر: 83795130
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

طرح‌های ساحلی آستارا پذیرای گردشگران است

آستارا - ایرنا - فرماندار آستارا از آمادگی سه طرح سالمسازی ساحل دریای خزر، برای استفاده گردشگران در تعطیلات عید فطر و فصل تابستان خبر داد.

حسن رستم زاد روز چهارشنبه در جلسه ستاد ساماندهی سواحل آستارا در فرمانداری این شهرستان گفت: طرح های سالمسازی از اول خرداد ماه بازگشایی می شوند و نیروهای امدادرسان از هشت صبح تا ۲۰ شب در محدوده طرح ها مستقر باشند.

وی بیان کرد: نیروی انتظامی و اعضای کمیته های ۱۹ گانه ستاد ساماندهی سواحل، ۲۴ نقطه خطرآفرین نوار ساحلی را کنترل خواهند کرد و از ورود مسافر به این نقاط، برای پیشگیری از غرق شدگی جلوگیری خواهد شد.

وی ادامه داد: ۳۰ ناجی اعلامی اداره ورزش و جوانان در نوار ساحلی مستقر می شوند و حقوق آنها با مشارکت شهرداری ها و دهیاری ها باید به موقع پرداخت خواهد شد.

فرماندار آستارا گفت: در حریم قانونی ساحل نباید ساخت و ساز شود و از این ظرفیت باید برای طرح های آبزی پروری و دهکده توریستی استفاده کنیم و بهره مندی از سرمایه بخش خصوصی در این حوزه ضروری است.

 شهردار آستارا هم گفت: طرح سالمسازی سفیر امید این شهر به مساحت حدود ۱۳ هکتار راه اندازی شده و برای توسعه و تجهیز شناگاه های آن، حدود ۳۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

جواد معیتی افزود: تجهیز شناگاه مردانه، سالن آمفی تئاتر روباز و ایجاد استخر کودکان در طرح سفیر امید در دستور کار قرار دارد و امیدواریم تا آغاز فصل تابستان انجام شود.

 شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت و سه طرح سالمسازی در ساحل دریای خزر، در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده و مرکز آن جزو ۲۰ شهر گردشگرپذیر ایران است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =