حمایت وزیر جهاد کشاورزی از موسسه رازی برای ساخت ‌واکسن کرونا

کرج - ایرنا -  وزیر جهاد کشاورزی و رییس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی در نشستی در خصوص ظرفیت های این موسسه برای ساخت واکسن های نوترکیب در مقابله با پاندمی های جهانی به ویژه واکسن بیماری کرونا گفت و گو کردند.

به گزارش روز چهارشنبه  روابط عمومی موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی، در نشست مشترک دکتر کاظم خاوازی، وزیر جهاد کشاورزی و دکتر علی اسحاقی رییس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی، به بحث و بررسی درباره ظرفیت های موسسه رازی در خصوص امکان ساخت واکسن کرونا پرداختند.

دکتر اسحاقی در این نشست به تشریح مسائل مبتلا به موسسه رازی و ظرفیت های این مجموعه در خصوص امکان ساخت واکسن های نوترکیب در مقابل پاندمی هایی همچون بیماری کرونا پرداخت.

دکتر خاوازی، وزیر جهاد کشاورزی ضمن حمایت از این موسسه و لزوم رفع مشکلات آن، اتخاذ رویکرد اصلاحی به منظور توانمند سازی این مجموعه بزرگ علمی، تحقیقاتی و تولیدی را مورد تاکید قرار داد.

 موسسه رازی با سابقه ای حدود یک قرن، مهم ترین و استراتژیک ترین مرکز تحقیق و تولید فرآورده های بیولوژیک و واکسن های مختلف انسانی، دام، طیور و آبزیان خاورمیانه است و تولیدات این مجموعه از گذشته تا کنون، کشورمان را از شیوع بسیاری از بیماری های مهلک و مسری مصون نگه داشته است.

این موسسه در منطقه حصارک کرج مستقر است.

بیماری کرونا  که از زمستان سال ۹۸ در ووهان چین شیوع پیدا کرد تاکنون  بیش از یک میلیون نفر در جهان به آن مبتلا شده اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =