۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۱۹
کد خبرنگار: 2583
کد خبر: 83795000
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

کارت زرد رئیس مجلس عوام به وزیر بهداشت انگلیس

لندن– ایرنا– هم‌زمان با افزایش اعتراض‌ها به شیوه مدیریت بحران ویروس کرونا توسط دولت انگلیس، وزیر بهداشت این کشور به دلیل ایجاد سروصدا در هنگام سخنرانی رهبر حزب مخالف دولت، از سوی رئیس مجلس عوام تهدید به اخراج شد.

«لیندزی هویل» رئیس مجلس عوام امروز (چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت) با لحنی تند به «مت هنکاک» وزیر بهداشت هشدار داد، اگر به ایجاد بی‌نظمی در صحن مجلس ادامه دهد، محل را ترک کند.

هنکاک در جلسه پرسش و پاسخ از نخست وزیر، بدون توجه به نوبت سخنرانی رهبر حزب کارگر که بی‌کفایتی دولت در خانه‌های سالمندان را به باد انتقاد گرفته بود، با صدای بلند سخن می‌گفت.
رئیس مجلس عوام، دومین چهره سیاسی انگلیس است که پس از بوریس جانسون نخست‌وزیر به دلیل آمار بالای مرگ‌ومیر ناشی از بیماری کووید-۱۹ از سوی افکار عمومی تحت فشار قابل توجهی قرار دارد. 

براساس نتیجه نظرسنجی موسسه کانتار، فقط ۴۹ درصد مردم انگلیس بر این باورند که اقدامات دولت جانسون برای مقابله با بحران شیوع ویروس کرونا به نسبت خوب یا بسیار خوب بوده است. این رقم در نظرسنجی ماه آوریل(فروردین-اردیبهشت) به ۶۱ درصد رسیده بود.

بر اساس این گزارش، بیش از ۴۳ درصد مردم انگلیس نیز نارضایتی خود را از عملکرد دولت لندن برای مقابله با این بحران اعلام کرده‌اند. این رقم در نظرسنجی آوریل ۳۰ درصد بود.

انگلیس دارای بالاترین آمار فوتی‌های مبتلا به کرونا در جهان پس از آمریکا به شمار می‌رود. طبق آمار رسمی وزارت بهداشت انگلیس، تاکنون ۳۵ هزار و ۳۴۱ نفر بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند. 
براساس تازه‌ترین گزارش‌ها، ۴۰ درصد این آمار مربوط به اقشار سالمند در این کشور است.

گزارش دفتر آمار ملی انگلیس نشان می‌دهد از ابتدای شیوع کرونا در این کشور بیش از ۸ هزار و ۳۱۲ نفر در خانه‌های سالمندان جان خود را از دست داده‌اند. این در حالی است که آمار ارائه شده توسط این نهاد مستقل با گزارش رسمی وزارت بهداشت انگلیس اختلاف فاحشی را نشان می‌دهد.

براساس این گزارش، هرچند آمار مرگ‌ومیر در بیمارستان‌ها رو به کاهش گذاشته اما تعداد جان‌باختگان در خانه‌های سالمندان به سرعت رو به افزایش است.
رسانه‌های انگلیس و کارشناسان معتقدند، گزارش دفتر آمار ملی انگلیس نسبت به آمارهای ارائه شده توسط دولت دقیق‌تر است. 

به گزارش اسکای نیوز، تعداد فوتی‌های مظنون به کرونا در گزارش دفتر آمار ملی انگلیس محاسبه شده، اما دولت فقط آمار درگذشتگان مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های این کشور را منتشر می‌کند.
اختلاف بالای آمار رسمی دولت با نهادهای مستقل، سبب نگرانی جدی درباره وضعیت کرونا در انگلیس شده است.

بوریس جانسون دو هفته پیش ادعا کرد که این کشور از رشد همه‌گیری کووید-۱۹ عبور کرده و شیب نزولی را می‌گذراند. با این حال اتحادیه اروپا این ادعا را رد و تاکید کرده که انگلیس و چند کشور دیگر اروپایی هنوز به پیک شیوع کرونا نرسیده‌اند.
2023

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =