عضو جبهه خلق برای آزادی فلسطین : فلسفه روز جهانی قدس مقاومت در برابر اشغالگران است

غزه – ایرنا –« هانی الثوابته » عضو کمیته مرکزی جبهه خلق برای آزادی فلسطین تاکید کرد : فلسفه شکل گیری روز جهانی قدس مقاومت در برابر تمامی نقشه های رژیم اشغالگر قدس و تاکید بر ثابت و استوار ماندن حق و نابودی رژیم صهیونیستی است.

وی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در غزه در آستانه فرارسیدن روز جهانی قدس با اعلام این مطلب افزود : طرح صهیونیستی آمریکایی معامله قرن در منطقه در برخورد با دیوار محکم مقاومت و گروه ها و نیروهای محور مقاومت ناکام خواهد ماند.

عضو کمیته مرکزی جبهه خلق برای آزادی فلسطین از روز جهانی قدس شکل گرفته توسط امام خمینی قدس سره به عنوان یک روز جاودانه در دل و روح و جان انسان های آزاده جهان و نماد وفاداری به قدس و مشعل فروزان دفاع از بیت المقدس نام برد.

الثوابته رویکرد رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه ای را نیز در راستای حمایت مستمر از ملت فلسطین و آرمان عادلانه اش و در تضاد با هر نوع عادی سازی مناسبات با دشمن صهیونیست ارزیابی و خاطر نشان کرد: این رویکرد بر وحدت محور مقاومت در مقابل محور شر به رهبری آمریکا تاکید دارد.

وی از جهان اسلام خواست به منظور تحقق یافتن آرمان فلسطین و قدس شریف؛ رژیم صهیونیستی و هواداران جریان عادی سازی مناسبات با آن را در انزوا قرار داده و تحریم کنند.  

با توجه به شیوع ویروس کرونا در ۲۱۰ کشور جهان، ابتلای نزدیک به ۵ میلیون نفر با ۳۲۴ هزار نفر فوتی و به منظور رعایت پروتکل های بهداشتی به صورت کامل ، برنامه های روز جهانی قدس امسال متفاوت تر از سال های گذشته در کشورهای مختلف جهان برگزار می شود و به همین منظور برنامه های مختلفی از سوی دوستداران مردم مظلوم فلسطین تدارک دیده شده است که بیشتر با استفاده از فضای مجازی خواهد بود.

در ایران هم در روز جمعه آخر ماه مبارک رمضان که از سوی امام خمینی  (ره) به عنوان روز جهانی قدس به منظور یادآوری موضوع مهم فلسطین در اذهان عمومی و ظلم هایی که به مردم این سرزمین در ۷۲ سال اشغال آن رفته است و با توجه به برخی تلاش ها برای این منظور و فراموش کردن آن حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی قرار است ساعت ۱۲ روز جمعه ۲ خرداد ماه مصادف با روز جهانی قدس با جهانیان به ویژه جهان اسلام سخن بگویند و این سخنرانی به صورت زنده و مستقیم از طریق شبکه های تلویزیونی و رادیوئی پخش می شود.

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در فرمایشات روز قدس مباحثی مهمی درباره قدس، فلسطین و تحولات جاری در منطقه و جهان بیان خواهند کرد و بعداز آن گفتمانی جدید به عنوان نقطه عطف در تاریخ مقاومت شکل خواهد گرفت.

۱۴۸۷

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha