دیدار سرکنسول ایران در سلیمانیه با دبیرکل اتحاد اسلامی کردستان

بغداد - «مهدی شوشتری»، سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در سلیمانیه، روز چهارشنبه با «صلاح الدین بهاء الدین»، دبیرکل اتحاد اسلامی کردستان دیدار و گفت و گو کرد.

در این دیدار، آخرین تحولات عراق و اقلیم کردستان، روابط اربیل - بغداد و روابط جمهوری اسلامی ایران با اقلیم کردستان، مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. 
طرفین بر حمایت از ثبات و استقرار سیاسی در عراق و ضرورت حل مشکلات اقلیم کردستان با بغداد از طریق گفت و گو تاکید کردند. 
همچنین در این دیدار که در آستانه روز جهانی قدس برگزار شد، در باره تحولات فلسطین و جایگاه محوری و وحدت بخش قدس و فلسطین در جهان اسلام و خطر طرح موسوم به معامله قرن بر قضیه فلسطین و ضرورت حمایت از  قدس شریف و آرمان و مبارزات ملت فلسطین تبادل نظر شد.

با توجه به شیوع ویروس کرونا در ۲۱۰ کشور جهان، ابتلای نزدیک به ۵ میلیون نفر با ۳۲۰ هزار نفر فوتی و به منظور رعایت پروتکل های بهداشتی به صورت کامل ، برنامه های روز جهانی قدس امسال متفاوت تر از سال های گذشته در کشورهای مختلف جهان برگزار می شود و به همین منظور برنامه های مختلفی از سوی دوستداران مردم مظلوم فلسطین تدارک دیده شده است که بیشتر با استفاده از فضای مجازی خواهد بود.

در ایران هم در روز جمعه آخر ماه مبارک رمضان که از سوی امام خمینی  (ره) به عنوان روز جهانی قدس به منظور یادآوری موضوع مهم فلسطین در اذهان عمومی و ظلم هایی که به مردم این سرزمین در ۷۲ سال اشغال آن رفته است و با توجه به برخی تلاش ها برای این منظور و فراموش کردن آن حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی قرار است ساعت ۱۲ روز جمعه ۲ خرداد ماه مصادف با روز جهانی قدس با جهانیان به ویژه جهان اسلام سخن بگویند و این سخنرانی به صورت زنده و مستقیم از طریق شبکه های تلویزیونی و رادیوئی پخش می شود.

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در فرمایشات روز قدس مباحثی مهمی درباره قدس، فلسطین و تحولات جاری در منطقه و جهان بیان خواهند کرد و بعداز آن گفتمانی جدید به عنوان نقطه عطف در تاریخ مقاومت شکل خواهد گرفت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha