فرخوان جشنواره مجازی تک گویی در شهرستان دشتی صادر شد

بوشهر-ایرنا- مسئول انجمن هنرهای نمایشی بخش کاکی از توابع شهرستان دشتی گفت: انجمن هنرهای نمایشی استان بوشهر با همکاری نمایندگی اداره فرهنگ و ارشاد بخش کاکی جشنواره مجازی استانی مونولوگ(تک گویی) ۱۲۰ را برگزار می کند.

حمید ظریف خواه روز چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: با آرامشی به ‌نام تئاتر در بحران کرونا بر آن شدیم تا با شعار در خانه می مانم و هنرم را ارائه می دهم در سال جدید فعالیت های نمایشی خود را در این انجمن ادامه دهیم.

تک‌گویی یا مونولوگ یکی از شگردهای ادبیات داستانی و هنرهای نمایشی است که در آن شخصیت داستان یا گویندهٔ شعر خطابه یا داستان یا وصف و درددلی را به تنهایی، خطاب به خود یا بینندگان و شنوندگان، عرضه می‌کند و در برابر دیالوگ قرار می‌گیرد.

تک گویی ممکن است پاره‌ای از داستان و نمایشنامه را تشکیل دهد یا خود، داستان یا نمایشنامه‌ای مستقل باشد.

وی ادامه داد: هنرمند هیچ گاه آرام و قرار نمی شناسد، کرونا که آمد هنر و هنرمند نیز دست خوش این بحران شد و قرنطیه شدن تمامی فعالیت های هنری را در سیطره خود قرار داد اما این قرنطینه خانگی مانعی برای ادامه فعالیت‌های هنریمان نخواهد شد.

ظریف خواه اضافه کرد: جشنواره مجازی مونولوگ حرکتی است که در آن به مقوله آموزش و رقابت سالم در کنار هم می پردازد تا همچنان هنرمندان رسالت خود را به نحو احسن انجام دهند.

وی ادامه داد: علاقمندان جهت شرکت در این جشنواره می توانند اجراهای خود را در قالب فیلم و ضبط آن به صورت افقی و حداکثر زمان ۱۲۰ ثانیه تا پایان خرداد از طریق فضای مجازی واتساپ که اطلاعات آن در فراخوان می باشد، ارسال کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =