استاندار کرمانشاه: مردم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند

کرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه تعداد افراد مبتلا به ویروس کرونا در استان را رو به افزایش دانست و گفت: برای کنترل این بیماری مردم باید همه پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

هوشنگ بازوند روز چهارشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش گفت: تداوم روند افزایش مبتلایان می‌تواند مردم و استان را با خطر جدی مواجه کند اما  اگر افزایش تعداد مبتلایان در راستای بیماریابی باشد جای نگرانی نیست.

وی با اشاره به اینکه روزانه از ۵۰۰ نفر تست کرونا گرفته می‌شود، افزود: در چند روز آینده با خرید ۲ دستگاه تست دیگر ظرفیت تست روزانه از مردم به یک هزار نفر می‌رسد.

استاندار کرمانشاه اظهارنظرهای مطرح شده درخصوص ویروس کرونا را غیرواقعی توصیف کرد و گفت: فرضیاتی که در مورد استفاده کردن از دستکش و اینکه هوای گرم ویروس را از بین می‌برد کاملا رد شده است و اگر خود مردم رعایت نکنند قشر زیادی از آنها درگیر این بیماری می‌شوند.

مقام ارشد استان در ابتدای سخنان خود ضمن تشکر از معلمانی که در این فضای کرونایی آموزش را رها نکردند، گفت: از همه معلمان که در این ایام دست از آموزش نکشیدند و به صورت مجازی یا حقیقی وظیفه خود را به بهترین نحو ممکن انجام دادند تشکر می‌کنم.

۳ خبر خوش برای فرزندان کادر درمانی کرمانشاه

دانش‌آموزان خانواده‌های کادر درمانی برای حضور در آموزشگاه‌های آزاد علمی و زبان‌های خارجی ۵۰ درصد و برای حضور در مدارس غیردولتی ۲۰ درصد تخفیف دریافت می‌کنند و همچنین برای مدرسه وابسته به دانشگاه علوم پزشکی سهمیه ۲ کلاس اضافه در نظر گرفته شد.

این پیشنهاد هوشنگ استاندار کرمانشاه و مجید یزدانپاه مدیرکل آموزش و پرورش استان روز چهارشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش استان به تصویب رسید.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای ۳۲۵ هزار دانش آموز و ۲۶ هزار فرهنگی است.

رییس مرکز اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۱۲۴ هزار و ۶۰۳ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و بافوت ۶۲ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به هفت هزار و ۱۱۹ رسید.

کیانوش جهانپور روز سه شنبه درباره آخرین آمار ابتلای قطعی به ویروس کرونا و موارد فوت ناشی از آن در کشور افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (۳۰ اردیبهشت) براساس گزارش آزمایشگاه ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی ۲ هزار و ۱۱۱ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در کشور شناسایی شد که از بین مبتلایان جدید، ۴۲۴ مورد بستری ( حدود ۲۰ درصد) و هزار و ۶۸۷ مورد سرپایی هستند و با در نظر گرفتن موارد جدید، مجموع بیماران مبتلا به کووید- ۱۹ در کشور به ۱۲۴ هزار و ۶۰۳ نفر رسید. 

اخبار مرتبط