دانشگاه آزاد سیستان و بلوچستان ۳۴ هزار ساعت آموزش مجازی ارائه کرد

زاهدان- ایرنا- رییس دانشگاه آزاد اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و ارائه دروس به صورت مجازی تاکنون ۳۴ هزار ساعت آموزش در قالب ۲۴ هزار کلاس آنلاین برای دانشجویان این استان برگزار شده است.

سلطانعلی میر امروز چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: از موضوع شیوع ویروس کرونا به عنوان یک فرصت بهره گرفته و توانستیم طی چند ماه مقدمات و زیرساخت‌های لازم برای ارائه آموزش های مجازی را به خوبی در دانشگاه آزاد سیستان و بلوچستان فراهم سازیم.

وی ادامه داد: فراهم شدن زمینه آموزش مجازی موجب شد تا بتوان در مشکلات همیشگی چون توفان و ریزگرد در منطقه سیستان آمادگی خوبی برای اجرای برنامه آموزش مجازی داشته باشیم.

رییس دانشگاه آزاد سیستان و بلوچستان بیان کرد: این دانشگاه با ۴۱ مرکز آموزش عالی و ۳۰ هزار دانشجو بزرگترین مرکز آموزشی این استان محسوب می‌شود.

وی گفت: دانشگاه آزاد با ۳۰۰ عضو هیات علمی و ۴۰۰ رشته در مقاطع مختلف گسترده‌ترین طیف تحصیلی سیستان و بلوچستان را دارد.

دکتر میر تصریح کرد: هم‌اینک ۴۵ رشته در مقطع کارشناسی ارشد و ۱۴ رشته در مقطع دکتری در دانشگاه‌های آزاد سیستان و بلوچستان فعال هستند.

وی به فعالیت‌های برجسته دانشگاه آزاد سیستان و بلوچستان درحوزه پژوهش اشاره کرد و افزود: عملکرد دانشگاه سال گذشته در زمینه پژوهش و برگزاری همایش مطلوب بوده به نحوی که رتبه برتر برگزاری همایش‌های علمی را در سال گذشته کسب کردیم.

رییس دانشگاه آزاد سیستان و بلوچستان بیان کرد: سال گذشته ۵۸ مقاله ISI توسط دانشجویان واحدهای مختلف دانشگاه آزاد این استان به چاپ رسید.

وی به فعالیت دانشگاه آزاد در حوزه بین‌المللی اشاره کرد و گفت: سال گذشته ۴۰ دانشجو از  افغانستان در رشته‌های مختلف دانشگاهی پذیرش داشتیم که این میزان پذیرش در سالجاری به ۴۰۰ دانشجو افزایش پیدا خواهد کرد.

میر تصریح کرد: در آینده نزدیک تعداد دانشجویان دانشگاه آزاد به ۳۵ هزار دانشجو خواهدت رسید.

وی بیان کرد: با توجه به وسعت سیستان و بلوچستان پیشنهاد شده واحدهای دانشگاه آزاد این استان به سه بخش شمالی، مرکزی و جنوبی تقسیم شود تا از بهره‌وری مناسب‌تری برخوردار باشیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =