مردم فطریه های خود را به حساب شورای زکات هرمزگان پرداخت کنند

بندرعباس- ایرنا- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) هرمزگان گفت: مردم به شماره حساب های فضای مجازی به بهانه جمع آوری فطریه اعتماد نکنند و فطریه های خود را تنها به شماره حساب اعلام شده از سوی دبیرخانه شورای زکات استان پرداخت کنند.

علی اللهیاری روز چهارشنبه با اعلام این خبر به رسانه‌ها افزود: شماره کارت‌ ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۵۷۴۸۰ برای پرداخت فطریه عام، ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۶۵۷۵۶ فطریه سادات، ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۷۴۰۲۲ کفاره غیرعمد و ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۸۲۲۹۸ کفاره عمد درنظر گرفته شده است.
وی بیان داشت: همچنین شرایط جمع‌آوری الکترونیکی زکات فطریه در هرمزگان با تلفن همراه از طریق شماره‌گیری کد دستوری #۵*۰۷۶*۸۸۷۷* نیز فراهم است.
دبیرشورای زکات هرمزگان اظهارداشت: امسال جهت پیشگیری از ویروس کرونا وحفظ سلامت مردم، جمع‌آوری زکات فطریه و کفاره تنها از طریق روش‌های جدید الکترونیکی انجام می‌شود.
الهیاری تصریح کرد: تنها مرجع جمع‌آوری زکات فطریه و کفاره، دبیرخانه شورای زکات مستقر در کمیته امداد است و هر نهاد یا موسسه خیریه‌ای برای همکاری در این زمینه باید مجوز داشته باشد.
وی یادآورشد: زکات فطریه یک نوع ادای دین و صدقه واجب است که اگر با برنامه‌ریزی مناسب و با روش صحیح جمع‌آوری و به‌صورت هدفمند برای نیازمندان واقعی هزینه شود، یکی از راه‌های بزرگ و اثربخش محرومیت‌زدایی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =